Spor

Araplar, Kartepe'ye akın ediyor

Kartepe'de bulunan ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Maşukiye, her gün yüzlerce Arap turisti ağırlıyor. Sadece doğayı gezmek için gelmeyen Arap turistler, Maşukiye köyünde konut da ediniyor.

6 Ağustos 2017 Saat: 21:43
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 385 kez okunmuştur

Araplar, Kartepeye akın ediyor
Araplar, Kartepe'ye akın ediyor

Maşukiye, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda turizmde büyük bir atağa kalkan Maşukiye, yerli turistlerin yanı sıra Arap turistlere de ev sahipliği yapıyor. Kartepe’nin eteklerinde bulunan ve Sapanca Gölü'ne yakınlığı ile dikkat çeken Maşukiye, doğal güzellikleri ile de turistlere göz kırpıyor.

 

20170806aw141354_05.jpg

 

ATV İLE SAFARİ

Özellikle hafta sonu ziyaretçi sayısını katlayan Maşukiye’de onlarca restoran hizmet veriyor. Turistler, alabalık keyfinin ardından Maşukiye’de ATV ile safari gerçekleştiriyor, zepline ile adrenalin yaşıyor. Arap turistlerin eğlencesinin başında ise ATV ile safari geliyor. Yaklaşık bir saat boyunca ormanda kalan turistler, turdan yüzleri gülerek dönüyor. Arap turistlerin yanı sıra çok sayıda doğa tutkunu da bölgeye akın ediyor. Kartepe’nin zirvesinde bulunan tesislere gelen turistler de, Maşukiye’ye uğramadan geçemiyor.

 

20170806aw141354_03.jpg

 

KATAR KRİZİ MAŞUKİYE'Yİ HİÇ ETKİLEMEDİ

Özellikle Dubai, Katar, Suudi Arabistan, Iraklı turistlerin geldiğini ifade eden işletmecilerden Nafiz Beyoğlu, “Salı günü başlıyorlar. Araplar sabah 09.00 gibi geliyorlar, akşam 20.00’e kadar yoğunluğumuz var” dedi.

Katar krizinin Maşukiye’yi hiç etkilemediğini belirten Beyoğlu, “Allah’a şükür. Hepsi akın akın geliyor. Günde 10-15 turist gezdirdiğimiz oluyor. Doğaya götürüyoruz. Sapanca Gölü, İzmit Körfezi manzaralı tur yaptırıyoruz. Buradan herkes memnun olarak ayrılıyor” diye konuştu.

 

20170806aw141354_04.jpg

 

BURADA ALACAK YER KALMADI

Yer soran olduğunu kaydeden Beyoğlu, “Havuzlu villa soran çok oluyor. Kalmaya geliyorlar. Burada zaten yer kalmadı. Herkes zamanında aldı bitirdi. Şimdi birbirlerinden yer alıyorlar” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız