Spor

Kağıt toplayıcılarına zabıtadan geçit yok

İlçede kağıt toplayan ve topladıkları atıkları mahalle aralarında biriktirerek tehlike oluşturan ve kirliliğe yol açanlara, Körfez zabıtası müdahale etti.

10 Mayıs 2017 Saat: 15:24
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 955 kez okunmuştur

Kağıt toplayıcılarına zabıtadan geçit yok
Kağıt toplayıcılarına zabıtadan geçit yok

İlçede kağıt toplayan ve topladıkları atıkları mahalle aralarında biriktirerek tehlike oluşturan ve kirliliğe yol açanlara, Körfez zabıtası müdahale etti

 

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kâğıt toplayıcılarına yönelik ilçe genelinde çalışma yürüttü. Ekipler, topladıkları kâğıtları mahalle aralarındaki boş arsalarda biriktiren ve tehlike oluşturan toplayıcılara daha önce tebliğde bulunarak gün vermiş, kaldırmalarını istemişti.

TEHLİKE YARATIYORDU

Verilen müddetin dolmasıyla birlikte tebliğe uymayanlar hakkında işlem yapılırken, kirlilikte ekipler tarafından kepçeler yardımıyla kaldırıldı. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, özellikle havaların ısınmasıyla birlikte yangın tehlikesinin de ortaya çıktığını belirterek, “Sadece yangın değil, sağlık konusunda da tehlike yaratıyordu.

İLAÇLAMA YAPILDI

Haşeratların oluşmasına neden olan kirlilik ekipler tarafından kaldırıldı. Kaldırma işleminin yapıldığı bölge daha sonra ilaçlanarak dezenfekte edildi” ifadelerine yer verildi. Ekipler sadece mahalle aralarında değil, boş arsalarda gelişi güzel yerleşimde bulunan diğer toplayıcılara da bölgeden uzaklaştırdı.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız