Spor

Akar: AKP diktatörülüğü köle sistemini amaçlamakta

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

29 Nisan 2017 Saat: 12:20
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 418 kez okunmuştur

Akar: AKP diktatörülüğü köle sistemini amaçlamakta
Akar: AKP diktatörülüğü köle sistemini amaçlamakta

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

EMEK EN YÜCE DEĞERDİR

1 Mayıs “Emek en yüce değerdir” diyenlerin bayramıdır. 1 Mayıs, bir mücadelenin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Bu tarih emekçilerin alın teri ve kanları ile yazılmıştır.

1 Mayıs emekçilerin, insanca yaşam koşullarına sahip olma, demokratik hak ve özgürlüklerini kullanma amacıyla, bu uğurda mücadelelerinin; birliğini ve dayanışmasını ifade ettiği gündür.

“İçinde bulunduğumuz süreçte emekçilerin kazanılmış haklarına karşı yoğun bir saldırı yaşanmaktadır. AKP’nin diktatörlük hevesi ve neo liberal politikaların hamiliğini üstlenmiş olması, ülkemizde tüm yurttaşlarımızın temel haklarından yoksun bırakılmasına, emekçilerimizin köleleştirilmesine yönelik düzenlemelerin gündeme gelmesine yol açmaktadır. AKP Hükümeti kiralık işçilik, kıdem tazminatının fona devredilmesi, devlet memurluğunun ortadan kaldırılması gibi düzenlemeler ile bir kölelik düzeninin kurulmasını amaçlamaktadır.

Her zaman olduğu gibi emekten, demokrasiden, cumhuriyetten, temel hak ve özgürlükler ile bağımsızlıktan yana olan CHP’liler olarak 1 Mayıs kutlamalarına el ele, kol kola, omuz omuza emekçilerin yanında olacağız.

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen vizyonunu ülke için daha iyi ne yapabilirim üzerine kuran, emeğe ve emekçiye saygı duyan herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlar, İşçilerimizin, memurlarımızın ve tüm emekçilerimizin insanca yaşayabilecekleri, daha güzel bir geleceğe, umuda ve mutluluğa sahip olduğu, işçi-emekçi haklarına saygı temelinde aydınlık bir gelecek temenni ederim.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız