Spor

Modern pazarlar tek tek hayata geçecek

Mahalle aralarından pazarları kaldırarak modern kapalı Pazar alanlarına taşıyacaklarını belirten Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Projeler kısa sürede hayata geçecek” dedi

10 Nisan 2017 Saat: 10:43
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 576 kez okunmuştur

Modern pazarlar tek tek hayata geçecek
Modern pazarlar tek tek hayata geçecek

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve AK Parti İlçe Başkanı Osman Badem ile birlikte Körfez Pazarcılar Odası üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Pazarcılar Odası Dernek Başkanı Zafer Şahin’in ev sahipliğinde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi altındaki kapalı pazarda gerçekleştirilen kahvaltıda ilk söz alan AK Parti İlçe Başkanı Osman Badem oldu. Badem, 16 Nisan’daki referandumun önemine değindi.

EN BÜYÜK GÖREVİMİZ

Pazarcılığın zor bir meslek olduğunu belirterek sözlerine başlayan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Sabahın erken saatlerinde halin yolunu tutarak en iyi sebze-meyveyi alarak tezgâhlarınıza getiriyor ve vatandaşa sunuyorsunuz. Üstüne bir de açık alanlarda yağmur, çamur demeden tezgah açıyorsunuz. Bizim pazarcı esnafına yardımcı olmak en büyük görevimiz.

HEDEF 5 YILDA TAMAMLAMAK

Göreve gelir gelmez, Kocaeli’nin en büyük kapalı pazarı olan burasını hayata geçirdik. Hedefimiz ilçede 5 yıl içinde açık pazarları modern pazarlar haline getirmek.

Hacı Osman ve Atalar Mahallesi’ndeki pazarları birleştirecek kapalı oazar projesi bitmek üzere. Bu sene başlayacağız. Hereke’de Yukarı Hereke’de çalışmalar devam ediyor.

Yine Güney Mahallemizde kapalı pazar için çalışmamız sürüyor” dedi.

DEĞİŞİKLİĞİN TAM ZAMANI

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman da pazarcıların ulvi bir görev üstlendiğini belirterek,

“Halkına hizmet eden, halkın efendisidir. Sizler de bu halkın efendisiniz. Malumunuz bir halk oylaması sürecinden geçiyoruz. 18 maddelik bir anayasa değişikliği yapılacak. Aziz milletimiz ya evet ya hayır diyecek. Nereden çıktı bu anayasa değişikliği, ihtiyaç mıydı gibi tartışmalar var. Bunun tam zamanıdır.

GÜÇLÜ BİR EVET ÇIKACAK

Biz zaten Cumhurbaşkanlığı sistemine geçen referandumla geçtik. Halk olarak millet olarak ilk kez Cumhurbaşkanımızı kendimiz seçtik, bu ilk ayağıydı. Şimdi ikinci adımı bu işi tamamına erdirmek için Cumhurbaşkanımıza Hükümeti kurma yetkisi vereceğiz. Tarihe tanıklık yapıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Tarihindeki en köklü en anlamlı anayasa değişikliğini yapıyoruz. İstikrarsızlık olmasın, erken seçimler olmasın, bu ülke krizlere bir daha girmesin diye ‘evet’ diyeceğiz” dedi” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız