Spor

Taşköprülüler şehitleri andı

Kocaeli Taşköprülüler Derneği’nin Fahri Güler’in sponsorluğunda Körfez Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlediği ‘Şehitlerimizin İzinde Birlik ve Beraberlik Gecesi’ne yazar Mustafa Karataş ve ünlü hafız Mustafa Duman da

3 Nisan 2017 Saat: 20:41
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 586 kez okunmuştur

Taşköprülüler şehitleri andı
Taşköprülüler şehitleri andı

Etkinlikte Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Başkan Yardımcısı Selahattin Kabadayıoğlu,Yarımca Sanayi Kooperatifi Başkanı Alaattin Alpergin, şehit Abdülsamed Özen’in babası Hüseyin Fehmi Özen ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Yasin Sönmez etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

DİNİMİZİ İYİ YERDEN ÖĞRENELİM

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ise yaptığı konuşmada, “Dinimizi iyi yerlerden öğrenelim. Bakınız dinini hainlerden öğrenenler 15 Temmuz’da neler yaptılar, bunun için bu gece buraya katılan bu değerli hocalarımıza çok ihtiyacımız var” dedi.

ŞEHİTLER CENNETTEN GELİP TEKRAR ŞEHİT OLMAK İSTERLER

Hafız Mustafa Duman’ın Kur’an tilavetiyle başlayan programda Mustafa Karataş, “Ölen insanlar cennetten geri gelmek istemezler ama şehitler gelmek isterler, tekrar Allah yolunda şehit olmak isterler. Hiçbir şeye cenneti vaat etmez ancak şehitlere vaat eder. Biz bunu Çanakkale’de gördük vatan savunmalarında gördük. Zamane gençliği telefonla oynuyor diye dalga geçtiler, başını bilgisayardan kaldırmıyor dediler ama onlar 15 Temmuz’da Şehitler Köprüsü’nde canını verdiler” dedi. Karataş konuşmasını şöyle sürdürdü: “İçki kötü bir şey ama o gece sarhoşu da çıktı direndi. Bizim için yeter ki imanını korusun. Ama düşman bizi uyandırdı, biz artık uyandık, kimsenin oyununa gelmeyeceğiz. İçerden bölmeye çalıştılar olmadı, sağ-sol dediler olmadı. Alevi dediler, sünni dediler tutturamadılar. Biz ölmeyi unutmuştuk 15 Temmuz bize ölmeyi hatırlattı. Ümmet-i Muhammet koyun gibidir ama düşmana hiddetlidir. Türkiye iyi yolda, Türkiye yükselişte çekemiyorlar. Türkiye ayağa kalkarsa Türk Dünyası ayağa kalkar, 250 milyonluk Türk dünyası ayakta kalır.”

 Gecenin sonunda sponsor Fahri Güler ve katılan yazarlara plaket verildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız