Spor

SP İl Başkanı Ejderoğlu: kandırılmaktan bıktık tekrar kandırılmak istemiyoruz’

Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, referandum sürecini değerlendirerek, ‘’Biz halk olarak artık defaatle kandırılmaktan bıktık tekrar kandırılmak istemiyoruz’’ dedi

19 Mart 2017 Saat: 16:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 541 kez okunmuştur

SP İl Başkanı Ejderoğlu: kandırılmaktan bıktık tekrar kandırılmak istemiyoruz’
SP İl Başkanı Ejderoğlu: kandırılmaktan bıktık tekrar kandırılmak istemiyoruz’
Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, referandum sürecini değerlendirerek, ‘’Biz halk olarak artık defaatle kandırılmaktan bıktık tekrar kandırılmak istemiyoruz’’ dedi

SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu yazılı bir basın açıklaması düzenleyerek iktidarı eleştirdi. Ayrıca Ejderoğlu 16 Nisan’da yapılacak referandum süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ejderoğlu açıklamasında, “Halkımıza başkanlık sistemi bütün dertlerden kurtulmanın ilacı olarak sunuluyor. Bu yanlış bir şeydir. Bugün başımızda olan sıkıntıların sebebi sistem değil. 15 yıldır iktidarda olanların yaptıkları yanlış uygulamalardır. Bu yanlış uygulamaların birincisi eğitim, aile ve ahlak gibi sosyal politikaların oluşturulmasında AB kıstaslarının esas alınmasıdır. AB, bugünkü AK Parti üst aklı tarafından bir medeniyet projesi olarak kabul edilmiştir. Hükümet, bütün sosyal konuları, Avrupa birliği kıstaslarına göre ele aldığından ve düzenlemeleri de buna göre yaptığından toplumda büyük bir manevi tahribata sebep olmuştur’’ ifadelerini kullandı.

BAŞKANLIK SİSTEMİ ÇÖZÜM DEĞİL

Ejderoğlu açıklamasının devamında, “Bugün toplum olarak yaşadığımız sıkıntıların ikinci sebebi ise dış politikada ABD ve İsrail'in stratejik müttefik kabul edilmesidir. Suriye, PKK ve diğer dış politika meseleleri bu yanlış tercihin Sonucu olarak başımızı ağrıtan konular olmuştur. Son olarak ekonomide yaşanan bütün sıkıntıların temelinde ise tercih edilen faizci, liberal, kapitalist nizam bulunmaktadır. Bu nizam toplumun daha fazla borçlanmasını, ağır vergiler ile ezilmesini sağlamış, sanayileşmeyi ve üretimi baltalamıştır. Bu üç sıkıntının temelinde "başkanlık sistemi "olmayıp bu yanlış uygulamalar bulunmaktadır. Dolayısıyla iktidarın bu problemlere çözüm olarak Başkanlık Sistemi’ni reçete olarak sunması halkımızı kandırmaktan başka bir şey değildir. Biz halk olarak artık defaatle kandırılmaktan bıktık tekrar kandırılmak istemiyoruz. Bunun için de saadet partililer olarak halkımıza da seslenerek referandumda evet diyemeyeceğimizi ifade ettik” dedi.

İŞİ EHLİNE YANİ BİZE BIRAKIN

Ejderoğlu açıklamasının sonunda şunları belirtti: “Buradan iktidara seslenmek istiyorum: gerçekten problemlerimize çözüm bulmak istiyorsanız adil bir yönetime geçmeniz gerekir. Türkiye’nin kurtuluşu adil yönetim anlayışından geçer. Adil yönetim ancak doğru hak anlayışı ile mümkündür. Türkiye şekil değişiklikleri ile kurtulamaz, ancak zihniyet değişikliği ile kurtulur. Batı zihniyeti, Türkiye’ye uygun bir zihniyet değildir. Biz İslam ümmetinin evlatlarıyız. Bunun için kendi ruh kökümüze dönmekten başka çaremiz yoktur. Türkiye, adil düzeni tesis ederek örnek ve öncü ülke olmalıdır. Müslüman ülkeler ve ezilen ülkelerle adil düzen temeline dayanan yeni bir dünyanın kurulmasına gayret etmeli, hatta öncülük yapmalıdır. Bu gerçekleştiği takdirde hem Türkiye’de, hem diğer Müslüman ülkelerde, ezilen ve sömürülen tüm mazlum ülkelerde kalkınma çok daha büyük ve hızlı olacaktır. 15 yıldır iktidarda olanlar eğer bu önerilerimizi dikkate almayacaklarsa Bu milleti bu ülkeyi daha fazla zarara uğratmadan derhal işi ehline yani saadet partililere bırakmalıdırlar.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız