Spor

Eğitim-İş, Mumcu’yu andı

Eğitim-İş Kocaeli Şube Sekreteri Bülent Uğrasız, düzenlediği basın toplantısı ile Uğur Mumcu’yu ölümünün 24. yılında andı.

24 Ocak 2017 Saat: 13:59
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 449 kez okunmuştur

Eğitim-İş, Mumcu’yu andı
Eğitim-İş, Mumcu’yu andı

Uğrasız açıklamasında, alçakça bir saldırı ile katledilen ve cesur bir kalem olan araştırmacı yazar Uğur Mumcu’yu bir kez daha özlem ve saygıyla andıklarını dile getirdi.

 “İLKELİ VE CESUR GAZETECİ”

Mumcu’nun ülkedeki gericiliğe karşı mücadele verdiğini dile getiren Uğrasız, “O mafya ve siyaset ilişkisine, teröre, yolsuzluğa, kökten dinci akımlara karşı çalışmaları ile biliniyordu. Bu yapıların ortaya çıkmasından endişelenenler tarafından katledildi. Emperyalizmin ve işbirlikçilerinin maskelerini düşürdü. Terör üzerine yaptığı araştırmalar, yazdığı makaleler neden katledildiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor” diye konuştu.

 “BUGÜNÜ ANLATMIŞTI”

Ortadoğu’nun bugünkü halinin Uğur Mumcu’yu haklı çıkardığını da sözlerine ekleyen Uğrasız, şöyle konuştu: “Mumcu, 1992’de, Körfez Savaşı döneminde yaptığı bir konuşmada aslında bugün yaşananları anlatmıştır: “Bugün Kuzey Irak’ta yaşanan kavga, yıllık 16 milyar dolar geliri olan Musul ve Kerkük petrollerine batı şirketlerinin egemen olma kavgasıdır… Bugün Türkiye’de 24 yıl öncesine göre değişen hiçbir şey yoktur. Bu bağlamda geçmişte Uğur Mumcu, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Muammer Aksoy gibi aydınlarımız cinayetlerle susturulmuştu. Bugün de yine saldırılarla demokrasiden, laik eğitimden, cumhuriyetten yana olanlar baskılara maruz bırakılmaktadır. Ancak Uğur Mumcu’nun da dediği gibi “Bir kalem susar, yerini bir başkası alır. Bu kalemler tükenmez.” 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız