Spor

Bakan Toplantısından yardım çıktı

Geçnlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç 2. Ve 3. Lig kulüp başkan ve temsilcileriyle toplantı yaptı. Toplantıda sezon sonuna kadar 2. Lig kulüplerine 200 bin, 3.lig kulüplerine 150 bin TL destek vereceklerini söyledi.

20 Ocak 2017 Saat: 14:08
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 416 kez okunmuştur

Bakan Toplantısından yardım çıktı
Bakan Toplantısından yardım çıktı

Geçnlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç 2. Ve 3. Lig kulüp başkan ve temsilcileriyle toplantı yaptı. Toplantıda sezon sonuna kadar 2. Lig kulüplerine 200 bin, 3.lig kulüplerine 150 bin TL destek vereceklerini söyledi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Spor Toto 2. ve 3. Lig Kulüp Başkanları ile Ankara’da bakanlıkta bir araya geldi. İlk kez ikinci ve üçüncü lig kulüplerinin başkanlarının Gençlik ve Spor Bakanı ile bir araya geldiği toplantıya 2.Lig ekibimiz Kocaeli Birlikspor’u temsilen Sportif Direktör Çağrı Arslan katıldı.44 ilden 91 kulübün başkan ve temsilcilerinin yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de toplantıda hazır bulundu.

TOPLANTI YİNE YAPILACAK

Toplantıda kulüpler adına söz alan Spor Toto 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Cengiz Günaydın, kulüplerin içinde bulunduğu sorunları ve taleplerini bakan Çağatay Kılıç’a iletti. İlki yapılan değerlendirme toplantısının bundan sonra daha sık yapılacağını belirtenbakan Kılıç, Spor Toto 2. ve 3. Lig Kulüplerinin ülke futbolu için önemine değindi.

SPORCU KULÜPTE YETİŞİR

Bakan Çağatay Kılıç konuşmasını şöyle sürdürdü: “Futbolun tabana yayılmasını sağlayan sizlersiniz. Sizlerin şehirlerinizle ve ilçelerinizdeki vatandaşlarımızla, ailelerimizle çok daha birebir ilişki içerisinde olan bir yapınız var. Aslında hepinizin olimpik branş ve olimpik olmayan branşlarla ilgili yapmanız gereken bazı çalışmalar var. Çünkü sporcu kulüpte yetişir. Hiçbir federasyon sporcu yetiştiremez. Sporcu kulüpte antrenörü ve çevresiyle yetişir.

VERGİ ÇALIŞMASI GELİYOR

Bu toplantılar aracılığıyla sorunları dinliyor, nasıl çözüleceğini ve nasıl hayata geçirilebileceğini konuşuyoruz. Örneğin; vergiler ile ilgili bir çalışma var, o sizi de etkileyecek. İnşallah onu Maliye Bakanımız Naci Ağbal ile yakın zamanda bitireceğiz. Genel anlamda spor ile ilgili yapılabilecek her değişiklik sizlere de olumlu anlamda yansıyacak. Öte yandan ölçeğin büyümesi dertlerin daha büyük olmasını sağlıyor. Siz daha şanslısınız.”

TESİSLER NE DURUMDA?

Spor Toto 2 ve 3 Lig takımlarını da etkileyecek olan çalışmalarla ilgili de bilgi veren bakan Kılıç, “Bizim elimizde sihirli değnek yok. Elimizde bütçemizden gelen belli imkanlar var. Bu kaynağı tüm branşları gözeterek değerlendiriyoruz. Genel Müdürlüğümüz sizlerle birlikte çalışmakta. Bir sorun yok. Bizim müdahale edip de giderebileceğimiz eksiklikler varsa yardımcı olmak için yanınızdayız. Ayrıca tesislerin iyi olması sadece futbol açısından değil, diğer spor branşlarına da olumlu yansımasını getiriyor. Dolayısıyla hızlı bir çalışmayla ne eksikleriniz var, biz ne yapabiliriz hemen inceleyelim” dedi.

PLANLAMAYI İYİ YAPIN

İddaa konusunda çalışmaların sürdüğünü kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “Tüm spor branşlarını kapsayan, ortaya koydukları gelirlerle alakalı yapılacak dağıtımın yeniden düzenlenmesi konusunda bir çalışmaları zaten var. Bu sizi de kapsayacak. Onun için önümüzdeki sezondan itibaren inşallah bunu hayata geçiririz.  Önümüzdeki dönem içerisinde yapacağınız planlamaları sıkı tutun. İyi bir planlama her zaman herkesi rahatlatır”  şeklinde konuştu.

KULÜPLERE YARDIM

Kocaeli Birlikspor Sportif Direktörü Çağrı Arslan ise toplantıyla ilgili değerlendirmesinde, “Oldukça verimli bir toplantı oldu. Kulüplerimizin sorunu dile getirildi. Bakanımız toplantıda 2. ve 3.lig kulüplerinin ambulans ve itfaiye giderlerinin bakanlıkça karşılanacağını söyledi. Ayrıca sezon sonuna kadar 2.lig kulüplerine 200 bin, 3.lig kulüplerine de 150 bin TL destek vereceklerini belirtti” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız