Spor

Cezaevi Yerinde, Eğitim Yuvası Yükseliyor

İzmit'te 1955 yılında yapılan ve zamanla D-100 Karayolu kenarında ve mahalle ortasında kalan Kocaeli C Tipi Kapalı Cezaevinin yerinde Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da girişimleriyle eğitim kampüsü yükseliyor.

5 Aralık 2016 Saat: 15:20
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 694 kez okunmuştur

Cezaevi Yerinde, Eğitim Yuvası Yükseliyor
Cezaevi Yerinde, Eğitim Yuvası Yükseliyor

İzmit'te 1955 yılında yapılan ve zamanla D-100 Karayolu kenarında ve mahalle ortasında kalan Kocaeli C Tipi Kapalı Cezaevinin yerinde Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da girişimleriyle eğitim kampüsü yükseliyor.

Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından eski cezaevinin yapıldığı alanda 12 milyon 500 Bin Liraya 64 derslikli 3 okul ve bir spor salonundan oluşan eğitim kampüsü yapılıyor. İnşaatın, 2018 yılında biteceği ve şehir merkezindeki İzmit Lisesi, Gazi Lisesi ve Yavuz Kız Meslek Anadolu Liseleri buraya taşınacağı kaydedildi.

DOĞAN, İNCELEMELERDE BULUNDU

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, eskiden suçluların kaldığı şimdi ise eğitim kampüsünün yapıldığı alanda incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Doğan” eskiden bu alanda suç işleyenlerin kaldığı cezaevi bulunuyordu. Bugün ise cezaevinin olduğu yerde bilim yuvası, eğitim yuvası yükseliyor. Burası suç değil, tam tersine suçluların önüne geçilecek beyinlerin yetiştirileceği bir bilim yuvası olacak. Göreve geldiğimden bu yana sürekli üzerinde durduğum ve de proje olarak açıkladığım İzmit Lisesi, Gazi lisesi ve Kız Meslek Liselerinin  şehir dışına taşınması ve bunların bulunduğu yerlerin ilkokul, ortaokul ve kent kütüphanesi olarak değerlendirilmesi projesi biraz gecikmiş olsa da hayata geçiyor.

DOĞAN, ISRARLA ÜZERİNDE DURDU

Biz, kararlılıkla bu projemizin peşinde olduk. Bugün buradaki görüntüyü görmek benim için çok mutluluk verici bir durum. İnşallah benim de mezun olduğum Gazi Lisesi, İzmit Lisesi, Kız Meslek Lisesi eskiden cezaevi olarak kullanılan bu alana taşınacak. İzmit Lisesi’nin binasının da  şehrimizde eksikliği hissedilen bir ortaokulu ve ilkokul, Gazi Lisesi’nin yerini de modern kent kütüphanesi ve okuma meydanı olmasını istiyoruz. İzmit Belediyesi olarak bu projeyi yakından takip ediyoruz.

KIZ MESLEK YERİNE KAPALI PAZAR VE OTOPARK

Kız Meslek Lisesi’nin yerine de otopark ve kapalı pazar yapılmasını istiyoruz. Böylelikle bölgedeki semt pazarı da caddeyi kapatmayacak olup, hem otopark sorunu çözülecek hem de vatandaşlarımız daha modern ortamda alış-veriş yapma imkanı bulacak. Bu, geniş kapsamlı bir proje olacak. İzmit Belediyesi olarak, Milli Eğitim ile tüm anlaşmaları yapmamıza rağmen,  projenin gecikmesi nedeniyle biz kent kütüphanemizi de, kapalı pazarımızı da diğer vadettiğimiz iki okulu da biraz gecikmeli olarak hayata geçireceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız