Spor

Baran :İlimtepe Kültür Merkezi Hayırlı Olsun

Körfez Belediye Meclisi, 2016 Aralık ayı olağan meclis toplantısını Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirildi. Körfez Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile

2 Aralık 2016 Saat: 20:19
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 997 kez okunmuştur

Baran :İlimtepe Kültür Merkezi Hayırlı Olsun
Baran :İlimtepe Kültür Merkezi Hayırlı Olsun

Körfez Belediye Meclisi, 2016 Aralık ayı olağan meclis toplantısını Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirildi.

Körfez Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Gerçekleştirilen Toplantıda 10 gündem maddesi ele alındı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, geçtiğimiz günlerde vefat eden Körfez Belediyesi personellerinden Osman Erek ve Belediye Meclis Üyesi İbrahim Fortacı’nın yeğeni Ziya Fortacı için taziye mesajı vererek konuşmasına başladı. Başkan Baran aynı şekilde Adana’nın Aladağ ilçesinde öğrenci yurdunda çıkan yangında hayatını kaybeden öğrenciler içinde taziye mesajı verdi. Başkan Baran, “Adana’nın Aladağ ilçesinde öğrenci yurdunda çıkan yangınında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralı çocuklarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.Ülkemizin huzuruna yönelik düzenlenen terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehitlerimize de Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” Dedi.

İlimtepe Yolu Duble Yol Oluyor

32 aylık bir süre zarfında gerçekleştirdiği yatırımlarla Körfez’i ülke genelinde örnek bir kent haline getiren Belediye Başkanı İsmail Baran, yılın son meclis toplantısında önemli müjdeler verdi. İlimtepe Duble Yol çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Baran, Yarımca bölgesinden İlimtepe bölgesine çıkılan yolun7 metre genişlikten 17 metreye çıkartılacağını ifade ederek gidiş ve dönüş olmak üzere toplamda dört şeritten oluşacağını söyledi. Başkan Baran bununla birlikteduble yol tamamlandığında ışıklandırması ve görünümüyle adeta oto yolu andıracak dedi.

Baran :İlimtepe Kültür Merkezi Hayırlı Olsun

Göreve geldiği süre itibariyle İlimtepe bölgesini şahlandıracak projelerin startını veren Başkan Baran, bölge halkına bir müjde daha vererek İlimtepe bölgesine Kültür Merkezi kazandıracak. Bu konu ile ilgili önemli bir adım atan Başkan Baran, Kültür Merkezinin ihalesini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yeni Araçlar Körfez’e Hayırlı Olsun

Bunun yanı sıra belediye hizmetleri için tahsis edilen araçları kendi bünyesine kazandıracağını her fırsatta dile getiren Başkan Baran, 60 aracın alım işlemlerini tamamladıklarını belirterek Körfez’e hayırlı olmasını diledi.

Sporun Başkenti Körfez’e Dev Salonlar

Sporun Başkenti olan Körfez’e yakışır salonları kentlilerin hizmetine sunan Başkan Baran, spora yönelik dev adımlar atmaya devam ediyor. Başkan Baran, meclis toplantısında Kaşkaldere, Çamlıtepe ve İlimtepe bölgesine spor salonu yapılması konusunda Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmaya vardıklarını belirtti.

Marmara’nın İncisi Körfez’e Yakışır

Marmara’nın projelerle anılan ilçesi Körfez’de yeni bir proje daha hayata geçiyor.Sanayinin kalbi olan Körfez’in geçişindeki stratejik konumu vesilesiyle gündüz nüfusunun yerleşik nüfusunun birkaç katına çıkması ile hem Körfezlilerin hastane ihtiyaçlarını karşılamak ve hem de farklı bölgelerden gelen hastaların karşılanması amacıyla Körfez sınırları içerisinde Başkan Baran’ın gayretleriyle yapılacak Körfez Devlet Hastanesi Ek Bina için projelendirme çalışmaları tamamlandı. Başkan Baran, ayrıca projenin izinlerde dahil 3 ay içerisinde tamamlanacağını ifade etti.

Eğitime Katkı Paylarının İlk Taksitleri Öğrencilerin Hesaplarına Yatırıldı

Başkan Baran 2016 yılının son meclis toplantısında bir müjde daha vererek geçen yıl 2700 olan Eğitime Katkı Paylarını bu yıl itibari ile 2850 çıkartarak ilk taksitlerini öğrencilerin hesaplarına yatırdıklarını söyledi.

Bir sonraki meclis tarihi 04Ocak 2017 saat 15.00 olarak belirlendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız