Spor

CHP Körfez önergeyi protesto etti

CHP Körfez İlçe yönetimi yarın TBMM’de oylanacak olan yasaya tepki gösterdi. İlçe Başkanı Mehmet Açar " Bu utanca sessiz kalmayacaklarını haykırdı"

21 Kasım 2016 Saat: 22:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 629 kez okunmuştur

CHP Körfez önergeyi protesto etti
CHP Körfez önergeyi protesto etti

CHP Körfez  İlçe yönetimi  yarın TBMM’de oylanacak olan yasaya tepki gösterdi. İlçe Başkanı Mehmet Açar " Bu utanca sessiz kalmayacaklarını haykırdı"

TBMM’de yarın oylamaya gelecek olan tecavüze uğrayan çocukların tecavüzcüsüyle evlenmeleri durumunda ceza almayacağını ön gören önergeye tepkiler devam ediyor. 

CHP Körfez İlçe yönetimi de önergeyi protesto etti. İlçe binasında yapılan basın açıklamasına, Körfez Belediye Meclis üyeleri Tayfun Balıkçı, Engin Taşdemir, İl yönetiminden Adnan Tok, Sabriye Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür , eski ilçe başkanı Fatma Koçkar,ile çok sayıda partililer katıldı.

Çocuk istismarlarında asla rıza söz konusu olamaz

CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar yaptığı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi. Çocuklarımızın geleceğini karartan , Ensar vakfını aklayan , tecavüzcü ve kadın katillerini koruyan, çocuk ve kadın derneklerini kapatanların iş başında olduğu bir gece yarısı önergesi ile cinsel istismara uğrayan birey ile failin cezasının ertelenmesi kesinleşen kararların infazının durdurulması şeklinde özetlenecek bir değişiklik önergesi verildi. Tecavüze uğrayan çocukların istismarcıları ve tecavüzcüleri ile evlendirilmesi hiç bir ahlaki değer , kültür ve din anlayışı ile savunulamaz. Çocuk istismarlarında asla rıza söz konusu olamaz . Hiç bir kız çocuğu ve kadının istismarcı , tecavüzcü ile evlendirilmek istenmesine vicdan sahibi hiç kimse sessiz kalmamalıdır. Bu gerici zihniyet mahkum edilmelidir.

Bu yasa T.B.M.M 'de geri çekilinceye kadar mücadelemiz sürecektir.

Kadınlara ve kız çocuklarına karşı cinsel saldırı suçları, evlilikle üstü kapatılacak ve cezasız bırakılacak eylemler değildir. Bu suçların varlığı , cezalandırıcı ve toplumsal olarak da caydırıcılık gücü yüksek adaletli bir yaptırım mekanizmasını zorunlu kılar. Hiç bir yasa kurum düşünüş biçiminin bu suçları evlilik aracılığı ile meşrulaştırılacak gücü olamaz ! Cinsel istismar suçunun evlilik yoluyla cezasızlığa bağlanması çalışmaları tarihsel bir utanç olarak kalacak, adalet duygusunun tahrip olmasına yol açacaktır. Bu utancı her alanda tehşir etmeye devam edeceğiz. Ne çocuklara nede kadınlara zarar vermenize asla müsaade etmeyeceğiz. Çocuklarımızın bedenini, hayatını savunmak zorundayız. O yasa geri çekilecek. AKP' den hesabı kadınlar soracak. Tecavüze sessiz kalmayacağız. Tek bir kadını dahi sizin iktidarınıza feda etmeyeceğiz. Kadını yok sayan politikalara kader haline getirilen dayatmalara karşı durarak tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız