Spor

Atık Getirme Merkezi Türkiye’ye örnek

Körfez Belediyesi tarafından hayata geçirilen Atık Getirme Merkezi, diğer belediyelere model oluyor. Son olarak Osmaneli Belediyesi yetkilileri merkezi gezdi, bilgi aldı

5 Şubat 2018 Saat: 17:35
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 663 kez okunmuştur

Atık Getirme Merkezi Türkiye’ye örnek
Atık Getirme Merkezi Türkiye’ye örnek

Türkiye’nin ilk atık getirme merkezi olan Körfez Belediyesi Atık Getirme Merkezi, Türkiye’ye rol model olmaya devam ediyor. Merkezi son olarak incelemek için Bilecik'e bağlı Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve beraberindeki heyet geldi. Heyete Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman Yıldırım ve   Çevre Teknikeri Ufuk Salih Kaya, tesis hakkında bilgiler aktardı.

İNCELEMEDE BULUNDULAR

Körfez’deki merkezde incelemelerde bulunan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve çevre mühendisleri Sadri Yılmaz ve Betül Can, böyle bir projenin ülkemizde tüm belediyelere örnek olacağını belirterek, kendi belediyelerinde de böyle bir tesisi kurmak için çalışmalara başlayacaklarını ifade ettiler. Heyet, 2 bin 280 metrekarelik alanda oluşturulan merkezi gezerken, beğenilerini dile getirdi.

GERİ KAZANIM SİSTEMİ

Merkez, Belediye Başkanı İsmail Baran’ın talimatları doğrultusunda çevre koruma politikalarını ve çalışmalarını ağırlık vererek sürdürüyor. Bu kapsamda evsel nitelikli katı atıkların öncelikle kaynağında azaltılması, ayrı toplanması ve geri kazanım sistemine dahil edilmesine yönelik çalışmalar kapsamında Körfez Belediyesi, örnek olacak projelere imza atıyor.

  

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız