Gündem

Bakan Bozdağ, Kocaeliler den evet oyu istedi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yapılacak yeni adliye binası ile ilgili, “Bizim bakanlık yetkilileriyle önümüzdeki hafta belediye ekipleri bir araya gelecek ve projeyi konuşacaklar. Bu sene içerisinde proje biterse inşaat 2018 senesinde başl

17 Mart 2017 Saat: 13:44
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 525 kez okunmuştur

Bakan Bozdağ, Kocaeliler den evet oyu istedi
Bakan Bozdağ, Kocaeliler den evet oyu istedi
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yapılacak yeni adliye binası ile ilgili, “Bizim bakanlık yetkilileriyle önümüzdeki hafta belediye ekipleri bir araya gelecek ve projeyi konuşacaklar. Bu sene içerisinde proje biterse inşaat 2018 senesinde başlar” dedi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ AKP İl SKM’nin düzenlediği programa katılarak yerel basın yöneticileri ile bir araya geldi. Ramada Otel’de düzenlenen programa, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu,  İlyas Şeker, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve çok sayıda basın mensubu katılım gösterdi.

 

DÜŞÜNCESİ BİLE 2-3 YIL SÜRERDİ

Programda konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ”Sayın Bakanımız 16 Nisan’da yapılacak ve Türkiye için en önemli dönüm noktalarından biri olan halk oylaması çalışmalarına destek olmak adına bugün akşama kadar bizimle olacak. Sayın bakanımızla Kocaeli’de en son ki buluşmamız geçen yıldı. O gün adliye açılışımızı yapmıştık.  Özellikle uzun yıllardan beri konuştuğumuz yeni adliye sarayı ile alakalı bizi ikiletmeden yeri ayarlayalım hemen başlayalım diyerek bizi kırmamıştır. Kartepe’ de olacak yeni Adliye binası için dün itibari ile meclisten geçmesi ile planlama aşamasına geldi.  En geç 2018’ in başında start vereceğiz. Eskiden bu işlerin düşüncesi bile 2-3 yıl sürerdi. Şimdi ise birkaç ayda halledebiliyoruz. Sayın bakanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

izmit-ilce-yoneticileri.jpg

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA YAPTI

Ceyhan’ın ardından konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı sistemine ilişkin böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozar söylemine değinerek, ”Sayın Deniz Baykal’ın açıklaması talihsiz bir açıklamadır.  İslamı kullanırken siyasetçiler çok dikkatli olması lazım. Toplumun dini değerlerine dikkat etmesi gerekiyor. Malesef Baykal’ın yaptığı açıklama İslamın ve Müslümanların kabul ettiği bir tutum olmadı. Geçenlerde de İzmir Barosu bir video hazırladı orada da yine Hz Adem ve Havva üzerinden anlatım yapıldı. Buda cahillin baro eliyle dışa vurmasından hiç bir şey değil.  Din hakkındaki yanlış bilgiler ortaya çok kötü bir fotoğraf çıkıyor. CHP’ lilere tavsiyem dinle ilgili konuşurken saygısızlık fotoğrafı ile karşı karşıya kalmazlar” ifadelerini kullandı.

 

AVRUPA’DA IRKÇILIK VE İSLAMOFOBİ

Konuşmasının devamında Hollanda ile ilgili sorulara cevap veren Bozdağ, ”Hollanda Başbakanı’nın yaptığı çocukluk.  Kendi ülkesini küçük düşüren ve itibarsızlaştıran uygulamanın altına imza atmaması gerekiyor. Ama görüyoruz ki bu uygulamanın altına imzayı attı. Hukukun evrensel ilkelerini Viyana Sözleşmesini ayaklar altına aldı ve çiğnedi. Avrupa ülkeleri bu büyük hak ihlalleri karşısında maalesef sessiz kaldılar. Ben beklerdim ki hep beraber Hollanda başbakanı yanlış yapmıştır diye açıklamalar beklerdim. Ancak kimse konuşmadı.  Avrupa’da yükselen ırkçılık ve islamofobi var. Bu büyük bir hastalıktır. Bunlar sağlıklı insanların yapacağı şeyler değil.  Pek çok batılı ülke ırkçılık ve yabancılık düşmanlığına prim veriyorlar. Ben onlar adına da üzülüyorum.  Hollandalı vatandaşlar bu ırkçılara karşı lütfen sesini yükseltemeyen başbakanlar değil, sesini yükselten başbakanlar bulun” şeklinde konuştu. 

img_0631.jpg

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN PROPAGANDASI

Almanya’ dan gelen mektubu değerlendiren Bozdağ,  “Biz birinci mektubu kale almadık ve cevap vermeye gerek duymadık. Ancak yeni gelen mektupla birlikte cevap vermek zorunda kaldık. Türkiye’yi suçlayan diplomatik nezaketten uzak mektuba cevap vermemiz gerekiyordu. Bizde ona cevap verdik. Türkiye aklında karar alanlar rapor yayınlayanlar Türkiye’nin terör örgütlerinin ortaya koydukları çerçeveden Türkiye’ ye bakarlarsa hakkında doğru kanaat oluşturmaları mümkün değildir.  Adil olmayan objektif olmayan terör örgütlerinin propagandasının mektubunu biz kabul etmeyiz. Türk yargısı tarafsız bir yargıdır. Deniz Yücel’ i serbest bırakmazsanız adil bir yargılama olmaz diye mektup yolluyor. Türkiye’ nin adalet bakanına yargıya müdahale etmemizi söylüyor.  Darbeciler özgürce geziyorlar ondan sonrada kalkıp onların diliyle Türkiye’ ye mektup yazıyor” dedi

 

ÖNEMLİ OLAN ADAM GİBİ ÖLMEK

15 Temmuz darbe girişimi gecesini anlatan Bozdağ,”Allah bir daha 15 Temmuzları milletimize yaşatmasın. Sahip olduğumuz anayasal düzenizim böylesine hain bir darbe girişimi ile bir daha  karşı karşıya ya kalmasın.   Türkiye büyük bir tehlike atlattı. O akşam meclisi açık tutmamız önemliydi. Milletimizin bunu görmesi lazımdı.  Biz meclise arka kapıdan girdik. Daha sonra konuşmaya başladım ve meclise bomba atıldı. Baya bir sarsıntı oldu. Ondan sonra biz konuşmayı kesmedik. Arkasından 5 dakika sonra ikinci büyük bir bomba atıldı. Orada bize sığınığa gidelim dendi.  O arada da benim aklımdan geçen şu. Eğer canlı yayında panik halinde meclis genel kurulu terk edip sığınağa gidersek vatandaşlarımız sokağa çıkmak istemeyecekti.  Onun için ben kürsüyü bıraktım ve burayı terk etmemizin gerektiğini söyledim. İlk duyduğum an belki düşündüğüm bizim bu son gecemiz olabilirdi.  O gece böyle çok hikayeler yaşandı. Allah bir daha böyle bir gün yaşatmasın. Ölmekten hiç korkmadım, önemli olan adam gibi ölmek nasıl olsa öleceğiz” dedi.

 

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KONUŞULACAK

Kentimize yapılması planlanan yeni adliye binasının ne zaman tamamlanacağı sorulmasının üzerine Adalet Bakanı Bozdağ, “O zaman biz arkadaşlarla konuştuk. Siz yeri bulun biz adliyeyi yaparız dedik. 170 dönüm Milli savunma bakanlığından bir yer tahsis edildi. Dün bütün konular çözüldü. Bizim bakanlık yetkilileriyle önümüzdeki hafta belediye ekipleri bir araya gelecek ve projeyi konuşacaklar. Bu sene içerisinde proje biterse inşaat 2018 senesinde başlar.   İnşallah Kocaeli’ miz güzel bir binamıza yakında kavuşmuş olacaktır. Herkese hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

karaosmanoglu-005.jpg

KOCAELİ’DEN BEKLENTİM YÜKSEK

16 Nisan’da yapılacak referandum ile ilgili Bozdağ, “Kocaeli gerçekten Türkiye’yi doğru okuyan ve değerlendiren insanların yaşadığı büyük bir ilimiz. Burada çok başarılı bir teşkilatımız var. Hepsi çok güçlü bir şekilde çalışıyor. Halkımızla da çok büyük bir gönül bağı kurmuş durumdalar. Bugün evet yada hayır çıksın diye çalışanlar var. Bu çalışmalardan sonra karar verecek hakem olan vatandaşlarımız var. Evet demenin büyük Türkiye için önemli olduğuna inanıyoruz. Diğerleride “hayır” ’a inanıyor. Halk bunu değerlendirmesin yapacak. AK Parti,  MHP,  BBP,  SAADET Partisinin tabanı evet diyor.  Vatandaş evet diyene bakacak. CHP,  HDP,  İşçi Partisi,  PKK,  DHKPC,  FETÖ,  Almanya,  Hollanda hep beraber hayır diyorlar.  Vatandaşımız Evet diyenlerle hayır diyenlere bakacak.  Bunun kararı aziz Türki Milleti verecek. Referandumda Kocaeli’den beklentimiz yüksek” diye konuştu.

 

CEZAEVLERİNDE MUHALİF GAZETECİLER YOK

Son olarak cezaevlerinde tutuklu olan gazeteciler ile ilgili bir sorunun sorulması üzerine Bozdağ, “Cezaevinde gazetecilik yaptığı için bulunan kimse yok. Adam öldürmeden, karakol bombalamaya, örgüt üyeliğine kadar pek çok suçtan içerde yatan var.  Ama hiç birisi gazetecilik faaliyetinden dolayı içerden yatmamaktır. Bir tane örnek gösteremezsiniz. Muhalif bir söz söyledi o yüzden içeri alındı yok öyle bir şey. Bir tane gazete var manşetten Cumhurbaşkanı‘na hakaret etmeden çıkmıyor hiç. Hangi birine bir şey olmuş. Ağır eleştiri yapabilirsin buna kimse bir şey demez.  Türkiye’de muhalif olduğu yüzünden içeride olan hiçbir gazeteci yoktur” diyerek sözlerini sonlandırdı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız