Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmit’te

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış törenine katılmak için ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmit’te

12 Mart 2017 Saat: 17:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 653 kez okunmuştur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmit’te
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmit’te

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldı. Miting saati 16.00 olarak açıklanmasına rağmen cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 17.30’da alana geldi. Miting alanının yapıldığı Perşembe Pazarı’nın çevresinde polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemi alındı. Alana çıkan tüm yollar polis tarafından kapatıldı. Alanı gören tüm binalara keskin nişancılar yerleştirilirken, polis helikopteri de sürekli olarak havada kaldı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ

Mitinge katılmak isteyen vatandaşlar ise saat 14.00 itibariyle alana alınmaya başlandı. Didik didik aranan vatandaşlar daha sonra alana alındı. Alan içerisinde ise sadece Türk bayrağı dağıtıldı. Havanın yağmurlu olması nedeniyle il teşkilatı tarafından vatandaşlara ayrıca yağmurluk ve su ikramı da yapıldı. Partinin tüm teşkilatları ve mahallelerden alana otobüsler kaldırıldı. Erdoğan’ın geç gelmesi ve havanın da giderek soğuması nedeniyle bazı vatandaşların alandan ayrıldıkları da gözlendi.

BAKAN DA GELDİ

Miting alanına gelenler Erdoğan’ı çalan şarkılara eşlik ederek bekledi. Mitinge; vali Hasan Basri Güzeloğlu, Milli Savunma Bakanı ve Kocaeli milletvekili Fikri Işık’ın yanı sıra AKP Kocaeli milletvekilleri, belediye başkanları, eski milletvekilleri, partinin ilçe başkanları ile yöneticileri de katıldı. Erdoğan, İstanbul’daki programının ardından ilimize geldi. Vinsan Stadı’na helikopterle inen Erdoğan, yoğun güvenlik önlemleri altında miting alanına geldi. Yaklaşık bir buçuk saat gecikmeli olarak ilimize gelen Erdoğan’ı coşkulu kalabalık alkışlarla karşıladı.

ŞEHRİMİZİ DEĞİŞTİRİYORUZ

Miting bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Kürsüye ilk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu çıktı. Karaosmanoğlu, “Şehrimizi Türkiye’nin vizyonuna uygun olarak değiştiriyoruz, kalkındırıyoruz. Her şeyin en güzeline sahip olan güzel insanlar hoş geldiniz, bereket getirdiniz” dedi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise konuşmasında “Bugün Kocaeli olarak huzurunuzda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kocaeli bu kutlu yürüyüşe dinamikleriyle hizmet sunuyor. Bugün açılışı yapılacak olan bütün eser ve hizmetlerinizde yaşam kalitesini ortaya çıkaracak. Bütün hizmetler ve liderliğiniz için şahsım ve Kocaeli adına sizlere şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

 

 ONLARI TÜRK YARGISINA TESLİM EDİN

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise Hollanda’yı kınadıklarını belirterek yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Bakanımıza Hollanda’da gösterilen muameleden dolayı nefretle kınıyoruz. Avrupa son dönemde ırkçıların esareti altına girdi. Faşist anlayış Avrupa siyasetini esir almaya başladı. Arzumuz bu anlayıştan Avrupa siyasetinden çıkmasıdır. Bu anlayış siyasetinden dönmesidir. Kocaeli meydanından sesleniyoruz; Ülkesinde demokratik düzeni ortadan kaldıran bunun için darbeye dahil teşebbüs edenlere kucak açmayın, onları Türk yargısına teslim edin. Teslim edin ki bir daha kimse hain darbe teşebbüsünde bulunmasın.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız