Gündem

Vali Güzeloğlu'ndan16 Ocak Basın Onur Günü Mesajı

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu 16 Ocak Basın Onur günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

15 Ocak 2017 Saat: 15:37
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 519 kez okunmuştur

Vali Güzeloğlundan16 Ocak Basın Onur Günü Mesajı
Vali Güzeloğlu'ndan16 Ocak Basın Onur Günü Mesajı

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu 16 Ocak Basın Onur günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Güzeloğlu Mesajında ;

Türk basın tarihinde yeri ve önemi tartışılmayan 16 Ocak Basın Onur Günü’nüzü kutluyor, hepinize en iyi dileklerimi sunuyorum.

16 Ocak 1923 tarihi, ülkemiz için bir dönüm noktasıdır. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilanı ile ülkemizin geleceğine ilişkin görüşlerini ilk defa İzmit’te açıklamıştır.

Atatürk’ün İzmit Kasrı’nda gerçekleştirdiği bu tarihi toplantıda  “Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir” mesajını vermesi ve demokrasinin temel taşlarından biri olan basının önemini kamuoyuna ilk kez İzmit’ten duyurması bizleri onurlandırmakta ve gururlandırmaktadır.

16 Ocak, Atatürk’ün basına verdiği önemi ifade etmektedir. 16 Ocak’ın Basın Onur Günü olarak kutlanması da, basın mensupları ile yazarların Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve inşasına sundukları katkının göstergesidir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Ocak 1923’te basın mensupları ile paylaştığı ve daha sonra hayata geçirdiği Cumhuriyet hedeflerine karşı 15 Temmuz’da yaşanan ihanet ve darbe girişimi de yine milletimizin kararlı ve imanlı duruşu ile basınımızın sorumlu  davranışı neticesinde amacına ulaşamamıştır.

Ülke yönetimi ile milletimiz arasında çok önemli bir köprü görevi gören basınımız, dün olduğu gibi bu günde demokrasi ve Cumhuriyetin korunmasında önemli bir yere sahiptir. Türk basını, tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir.

 

İlimizde de bu onurlu görevi üstlenen ve başarı ile yürüten yerel basınımızın tüm görevlilerine teşekkür ediyor, Basın Onur Gününüzü kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız