Gündem

Körfezli nakliyeciler Moralı’ya dert yandı

Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı üye ziyaretlerine devam ediyor. Önceki gün 9’uncu meslek komitesi üyesi olan nakliyecileriler ziyaret eden Moralı, sektörle ilgili sıkıntıları dinledi. Nakliyeciler Komitesi üyeleri otoyol ve kö

23 Aralık 2016 Saat: 19:00
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 764 kez okunmuştur

Körfezli nakliyeciler Moralı’ya dert yandı
Körfezli nakliyeciler Moralı’ya dert yandı

Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı üye ziyaretlerine devam ediyor. Önceki gün 9’uncu meslek komitesi üyesi olan nakliyecileriler ziyaret eden Moralı, sektörle ilgili sıkıntıları dinledi. Nakliyeciler Komitesi üyeleri otoyol ve köprü geçiş ücretlerinden yakındı.

Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı geçtiğimiz hafta başladığı üye ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. Moralı önceki gün de 9’uncu Meslek Komitesi Üyesi iş yerlerini gezdi. Moralı’ya komite üyesi ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Veysel Şenol ile 9’uncu Meslek Komitesi Başkanı Mustafa Altun ile komite üyesi Yüksel Gündoğdu eşlik etti. Bir günde 18 nakliye firmasını gezen KTO heyeti esnafın Sıkıntılarını dinledi.

OGS’YE PARA YETİŞTİREMİYORUZ

Sibel Moralı ve beraberindeki KTO yöneticilerinin gezdiği nakliye firmalarının sahiplerinin müşterek sorunları tespit edildi.  Komite üyesi iş yerleri oto yol, köprü, akaryakıt, trafik sigortalarının yüksek olması, “K” belgelerinin devir edilebilmesinin büyük sıkıntılara sebep olduğunu söylediler.  Mali acıdan OGS’lerin bellerini büktüğünü söyleyen firma yetkilileri aylın 10 bin TL üzerinde OGS ödemesi yapan meslektaşlarının bulunduğunu ifade ettiler. Trafik sigortalarının aşırı yüksek olmasının genel bir sorun olmaya devam ettiğini de hatırlatan üyeler akaryakıta gelen zamlar firmaları güç duruma sokuyor dediler.

TIR VE KAMYON PARKI İSTEDİLER

Körfez nakliye esnafı KTO Başkanı Sibel Moralı ile başkan yardımcısı ve Körfez Lojistikçiler Dernek Başkanı Veysel Şenol’dan TIR ve Kamyon Parkı yapılmasıyla ilgili önerde bulundular. Nakliye firmaları ilçede acilen bir park yapılması ve bu parkın 2 bin araç kapasiteli olması gerekliğini söylediler. Komite üyeleri, “Nakliye sektörünün aktif olduğu Körfez’de böylesi bir parka acilen ihtiyaç duyulmakta. Bununla ilgili odamızın ön ayak olmasını istiyoruz. İlçemizde bu TIR ve kamyon parkının yapıla bileceği alanlar mevcur ” dedi.

MORALI’DAN DESTEK SÖZÜ

Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı tüm firmaların istek ve önerilerini not aldıklarını söyleyerek sektörün ve ilçenin lehine olan tün projelerin destekçisi olacaklarını söyledi. Moralı, “Son derece hayati bir meslekle iştigal halindesiniz. Stratejik önemi olan nakliye firmalarının isteklerini önemsiyor ve tespitlerini de doğru buluyoruz. Sorunların çözümü, isteklerin yerine getirilmesi için elimizden gelen desteği yapacağız” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız