Gündem

Vali'den KOTO'ya " İşbirliğimiz devam edecek"

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Semih Barış ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette Vali Güzeloğlu, " Üreten kesimle, eğiten kesim arasında temel işbirliğimiz ve ortaklarımız devam ede

14 Aralık 2016 Saat: 19:38
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 604 kez okunmuştur

Validen KOTOya İşbirliğimiz devam edecek
Vali'den KOTO'ya " İşbirliğimiz devam edecek"

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Semih Barış ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette Vali Güzeloğlu, " Üreten kesimle, eğiten kesim arasında temel işbirliğimiz ve ortaklarımız devam edecektir.

İl Valisi  Hasan Basri Güzeloğlu’nu Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Semih Barış ve Yönetim Kurulu üyeleri kapıda karşıladı. Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Semih Barış, “İlimizin mülki amiri olarak, zor günlerimizde, iş ve ticaret hayatımızda her zaman yanımızda oldunuz. Bilginize ve deneyiminize gerçekten ihtiyacımız var. Elimizi değil göğsümüzü taşın altına koyarak ekonomimize, ülkemize ve kentimize faydalı olmaya çalışıyoruz” diyen KOTO Başkanı Barış, Sayın Valimize, ziyaretlerinden  dolayı duydukları memnuniyeti belirttiler.

 Vali Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmalarında; “Türkiye’nin en köklü ve güçlü, kurumsal anlamda kentin ve ülkenin gelişimine katkı sağlayan Kocaeli Ticaret Odamızın kurumsal kimliğiyle ve yeni yönetimiyle inşallah bu çizgiyi daha da ileriye taşıyacağına, bu noktada Türkiye’nin nezdinde örnek ve özel bir oda konumunda hizmet vereceğine dair inancımı yeniliyorum ve sizlere de başarılar diliyorum.

Sözlerime başlamadan önce,ülkemiz ve sahip olduğumuz tüm değerler, zenginlik için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti kararlı emin ve güçlü adımlarla geleceğine doğru yürüyor. Kutlu ve büyük bir yürüyüşümüzü içte ve dıştaki bütün hain ve işbirlikçilerin tüm çabalarına rağmen azimle ve kararlılıkla sürdüreceğimizi ve her gelecek gün dünden daha güçlü bir şekilde milletçe tüm hedeflerimize ulaşacağımızı bir kez daha altını çizmek istiyorum.

KOCAELİ, BELİRLEYEN, YÖNLENDİREN VE ZENGİNLEŞTİREN ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞEHRİMİZ.

Şüphesiz Kocaeli’ de Türkiye’nin geleceğe akan bu büyük yürüyüşünde, çok büyük katkılar ve zenginlikler sunan sahip olduğu derinlik ve dinamik ve birikimlerle bu yürüyüşümüzü güçlendiren, Türkiye’nin hemen ve temel bütün üretim alanlarında, stratejik bütün üretim sektörlerinde ve bütün gelişim perspektiflerinde Kocaeli, belirleyen, yönlendiren ve zenginleştiren çok önemli bir şehrimiz.

Bu noktadaki çabamız bunu daha da artırmak, daha da çoğaltmak ve esasen bilgi çağı ekonomisi kavramı perspektifinde katma değeri yüksek ürün damına dönüşümünü sağlayan örnek ve model bir kent olmalı. Türkiye’de sanayinin ve üretiminin dönüşümünde Kocaeli, bu başat ve belirleyici rolü olmasının ayrıca gereği olduğuna da inanıyoruz.  2 Üniversitesi, 13 Organize Sanayi Bölgesi, 3 Teknoparkı, Türkiye'de en fazla özel sektörün sahip olduğu AR-GE merkezleri, yine Türkiye'de bilimsel gelişmenin tanımlayıcı ve belirleyici bir merkezi TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Gebze Yerleşkesi ve perspektif içerisinde Türkiye’nin üretim ve sanayinde bilgi ekonomisine dönüşümünü sağlayacak bu anlamda öncü rol üstlenecek Bilişim Vadisi Projesiyle Kocaeli bu sorumluluğu üstlenmeye hem hazırdır, hem de şüphesiz bundan sorumlu bir kent durumundadır.

Bir üretim merkezi olan Kocaeli yeni dönemde bilişim ekonomisi ve bilgi temelli üretim ve katma değeri yüksek ürün damındaki perspektifte ortak bir sorumluluk içerisinde Türkiye’de bu dönüşümü sağlayacak ve öncülük yapacak bir kent ve büyükşehir konumundadır. Sizlerde bu dönüşümün çok önemli bir parçasısınız. Biz hem ticaret hem sanayi odalarımızın tüm kayıtlı üyeleri yeniçağın ve ekonomi anlayışının bu noktadaki uygulayıcıları ve temsilcileri olmasını şüphesiz bekliyor ve arzuluyoruz.

ÜNİVERSİTE VE SANAYİ KESİMİ ARASINDA ORTAKLIKLARIMIZ DEVAM EDECEK.

Üniversite ve sanayi kesimi arasında başlayan çalışmalarımız, işbirliklerimiz ve ortaklıklarımız devam edecek. Hem Kocaeli Üniversitemiz hem de Gebze Teknik Üniversitemiz bu anlamda özel ve öncü bir sorumlulukla çalışmalarını sürdürüyorlar. Sizlerin de bu anlamda çalışmaları olduğunu biliyoruz.

Özellikle benim çok önem verdiğim reel kesimin temsilci olarak gördüğüm ve işbirliğini geliştirmeyi arzuladığımız Ticaret Odamızın Komite toplantılarının önümüzdeki dönemde tekrar başlatacağız. Her komite üyesi arkadaşlarımızla biraraya geleceğiz. Özellikle kamu kesiminde hizmet veren kurum ve kuruluş temsilcileriyle komite üyesi arkadaşlarımızın ortak buluşmalarında hem bürokratik işlemlerin hızlandırılması, hem de beklentilerin en üst düzeyde karşılanması, hem de şüphesiz ortak bir hedefe hep birlikte yol alınması gerçekleşmiş olacak.

 

Kocaeli Ticaret Odamızın bu değişim ve dönüşüm sürecine başat bir katkı sağlayacağına, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de kurumsal kimliği ve tüm üyeleriyle bu hedefe katkı sunacağına dair kuşkum bulunmamaktadır.” diyen Güzeloğlu,Odanın ve yeni yönetiminin Türkiye’ye ve kentimize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız