Gündem

KTO'nun yeni başkanı Sibel Moralı tarihe geçti!

KTO’da yeni başkan sonunda belirlendi. Önceki akşam bir araya gelen oda yönetimi başkanlığa oy birliği ile Sibel Moralı’yı seçti. STM İş Güvenlik firmasının sahibi olan Moralı, Türkiye’deki üç kadın ticaret odası başkanı olar

11 Kasım 2016 Saat: 20:11
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 4.292 kez okunmuştur

KTOnun yeni başkanı Sibel Moralı tarihe geçti!
KTO'nun yeni başkanı Sibel Moralı tarihe geçti!

KTO’da yeni başkan sonunda belirlendi. Önceki akşam bir araya gelen oda yönetimi başkanlığa oy birliği ile Sibel Moralı’yı seçti. STM İş Güvenlik firmasının sahibi olan Moralı, Türkiye’deki üç kadın ticaret odası başkanı olarak tarihe geçti.

Körfez Ticaret Odası’nda (KTO), Mustafa Efe’nin vefatı ile boşalan başkanlık koltuğuna bir kadın oturdu. 3 Kasım tarihinde yapılan seçim ile yeniden yapılanan odanın yönetim kurulu, önceki akşam bir araya gelerek yeni başkanı belirledi. Başkanlığa talip olduğunu açıklayan Sibel Moralı, karşısına rakip çıkmayınca seçimi kazandı ve odanın ilk kadın başkanı oldu.

YÖNETİM TAM KADRO

Körfez Ticaret Odası yönetimi, önceki akşam saat 17.30’da bir araya geldi. Başkan Vekili Sedat Zımba başkanlığında yapılan yönetim kurulu toplantısına katılım da eksiksiz oldu. Eksiksiz yapılan toplantının başkanlık seçimi gündemi görüşülürken Sibel Moral aday olduğunu açıkladı. Beklenen adaylık ile ilgili oylama yapıldı ve Moralı, KTO’nun yeni başkanı seçildi.

 ZIMBA VE ŞENOL BAŞKAN VEKİLİ

Moralı, oy birliği ile KTO’nun yeni başkanı seçilirken başkan vekili olarak da yeniden Sedat Zımba ve Veysel Şenol isimleri belirlendi. Türkiye’nin ilk olarak Edremit Ticaret Odası Başkanlığı görevine Leyla Kokden 2001 yılında seçilmiş ve 2005 yılına kadar görev yapmıştı. İkinci başkan ise halen görevde olan Erdek Ticaret Odası Başkanı F. Özlem Sar.

TÜRKİYE’DEKİ ÜÇ KADINDAN BİRİ

Körfez Ticaret Odası başkanlığına seçilen Sibel Moralı ise ülkemizde bayan ticaret odası başkanlarının 3’üncüsü oldu. Yeni başkan Moralı, Körfez ilçede faaliyet gösteren STM İş Güvenlik ve Danışmanlık firmasının da sahibi olarak biliniyor.

 BAŞARILI BİR İŞ KADINI

2004 yılında kurduğu STM İş Güvenliği ve Danışmanlık firmasını bugün bilinir ve tercih edilir bir firma haline getirmeyi başaran Sibel Moralı, ilçede çalışkan ve başarılı bir iş kadını olarak tanınıyor. Ayrıca Körfez Ticaret Odası Meclisi de, odaya bir kadın elinin dokunacak olmasından son derece memnun.

GİRİŞİMCİLERE DESTEK OLUYOR

Kocaeli genelinde bulunan sivil toplum kuruluşları çatısı altında, özellikle kadın ve genç girişimcilerin önünün açılması amacı ile yaptığı çalışmaları ile bilinen Sibel Moralı, aynı zamanda iş hayatındaki en başarılı kadın temsilcileri arasında da gösteriliyor. Moralı ayrıca, kent genelinde birçok sivil toplum kuruluşunda da görev yapıyor.

SİYASETTE DE BULUNDU

Bir dönem siyasetle de yakından ilgilenen Moralı, Orhan Bozkurt’un ilçe başkanlığındaki Demokrat Parti’nin Körfez İlçe yönetiminde yer almıştı. Ardından 2009 seçimlerinde yine aynı partiden Körfez Belediye Meclis Üyesi adayı olmuştu. Balkan Türkleri Derneği eski Genel Başkanı Muhsin Moralı evli olan Sibel Moralı, ev ve iki çocuk annesi… 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız