Gündem

Bakan Müezzinoğlu çalışma hayatı için İzmit’e geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ülke genelinde başlatılan çalışma hayatı değerlendirme toplantısı için geldi. Bakan Müezzinoğlu “Taraflardan görüş ve önerileri alıyoruz” dedi.

14 Ekim 2016 Saat: 13:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 912 kez okunmuştur

Bakan Müezzinoğlu çalışma hayatı için İzmit’e geldi
Bakan Müezzinoğlu çalışma hayatı için İzmit’e geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ülke genelinde yapılmaya başlanan çalışma hayatıyla ilgili değerlendirme toplantısının dördüncüsünü gerçekleştirmek için ilimize geldi. Bakan Müezzinoğlu değerlendirme toplantısını gerçekleştirmek için Ramada Plaza Otel’de siyasi parti ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

 GENİŞ KATILIM

Programa Vali Hasan Basri Güzeloğlu,  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Milletvekilleri Sami Çakır, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, KOTO Başkanı Semih Barış, Körfez Ticaret Odası Başkan Vekili Sedat Zımba, İş Sağlığı Genel Müdürü Tarkan Alpay, Türk-İş Bölge Başkanı Yakup Yıldız ve Türk-Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı ve il müdürleri katıldı.

BASINA KAPALI

Bakan Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından değerlendirme toplantısı basına kapalı olarak devam etti. Bakan Müezzinoğlu daha sonra Kocaeli Valiliğini ziyaret etti. Ziyarette anı defterini imzalayan Müezzinoğlu daha sonra Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, milletvekilleri ve il müdürlerinin de yer aldığı basına kapalı toplantı yaptı.

Daha sonra yapılan toplantı hakkında bilgi veren CHP Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun düzenlediği kahvaltı programına İl Başkanım Cengiz Sarıbay ile birlikte katıldık. Sayın Bakana, 'Özel İstihdam Bürolarının Kadının İş Hayatında Yaratacağı Olumsuz Etki Raporunu' sunarak kadınlarımızın iş hayatı içerisinde yaşayacağı sorunları ilettik.  Emekliler emeklilikte yaşa takılanlar taşeron işçilere kadro VE 4/C'li çalışanların sorunlarını dile getirdik, emeğin kalbi Kocaeli'de iş kazalarının arttığını önlemlerin gözden geçirilmesi gerektiğini, iş davalarının masraflarının yüksek oluşu hak arama özgürlüğünü kısıtladığını ve usta öğreticilerin kadro beklediğini söyledik. Ayrıca 1992'den önce zorunlu göçe tabi tutulanların emekli olma hakları olduğu halde, aynı tarihten sonra Bulgaristan'dan göçenlere borçlanma hakkı tanımladığından emekli olamadıklarını ekledik. Taleplerimizin kabul görmesini ve vatandaşlarımız adına bu konuların takipçisi olacağımızın da bilinmesini istedik” dedi.

 İLİN ÇALIŞMA HAYATINI DEĞERLENDİRECEĞİZ

Kahvaltı öncesi kısa bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Ülke çapında yapmaya başladığımız çalışma hayatıyla ilgili değerlendirme toplantılarımızın dördüncüsünü Kocaeli’de gerçekleştireceğiz. Daha önce Tekirdağ, Sakarya ve Bursa’da değerlendirme toplantısı gerçekleştirmiştik. STK’larımız ve siyasi parti temsilcilerimizle bir kahvaltıda buluşup ilin çalışma hayatıyla ilgili farklı konu başlıklarını değerlendiriyoruz. Kocaeli İle ilgili ortak bir çalışma yapacağız. Kocaeli çalışma hayatı anlamında önemli bir kent. Kocaeli’deki çalışma hayatının daha iyi olabilmesi adına toplantımızı yapacağız” dedi.

    

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız