Gündem

Ankara’da satılık daire arayanlara 5 ilçe önerisi

Peki Ankara konut projeleri konusunda hangi ilçelere odaklanmanız gerekiyor? Ankara satılık ev fiyatlarının skalası nedir? İşte yanıtları…

23 Kasım 2017 Saat: 17:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.481 kez okunmuştur

Ankara’da satılık daire arayanlara 5 ilçe önerisi
Ankara’da satılık daire arayanlara 5 ilçe önerisi

Ankara, satılık daire arayanlar için büyük fırsatlar sunuyor. Ancak en doğru yatırımı yapmak için tek koşul iyi bir araştırma yapmak.

Peki Ankara konut projeleri konusunda hangi ilçelere odaklanmanız gerekiyor? Ankara satılık ev fiyatlarının skalası nedir? İşte yanıtları…

Türkiye ortamasına bakıldığında son on yıllık dönemde gayrimenkul sektörü açısından en büyük projelerin yer aldığı şehirler arasında Ankara da dikkat çekiyor. Şehirde planlanan ve tamamlanan kentsel dönüşüm projeleri, AVM, otel, okul, ofis, kamu yatırımları gibi projelerin yanında metronun yapılması Ankara'yı daha cazip hale getirdi. Özellikle farklı mimari tasarımları ile ön plana çıkan Ankara'yı iş merkezi haline dönüştürmeyi hedefleyen yatırımlarla Eskişehir Yolu, Konya Yolu üzeri, Çukurambar ve Balgat bölgelerini de kapsayan alanlar daha inşaat halinde iken rağbet gördü. Bu bölgelerdeki satılık daire fiyatları da oldukça makul düzeyde tutulduğu için bölge yatırımcılar için iyi bir fırsata dönüştü. Zingat.com Bölge Raporu’na göre göre son bir yılda Ankara satılık ev fiyatları yüzde 0,65 oranında artış gösterdi.

Çankaya her dönem Ankara'nın can damarı...

Başkent’teki en pahalı ilk 17 semtin tamamı Çankaya ilçesinde bulunuyor. Çankaya başkentin kalbi konumunda olduğu için sürekli yepyeni konut projeleri ile başkalaşıyor. Çankaya konut projeleri içerisinden seçim yapmak isteyenlere G.O.P Park Vadi Evleri, Cubes Ankara, SinpaşAltınoran ve Marina Ankara gibi projeleri gösterebiliriz. Zingat.com Bölge Raporu verilerine baktığımızda, Çankaya satılık daire fiyatları ortalamasının Ankara ortalamasının üzerinde olduğunu görüyoruz. Bu bölgede 100 metrekarelik satılık dairelerin ortalama değeri 191 bin 425 TL ile 319 bin TL aralığında bulunuyor. Çankaya'da metrekare ortalamasının 2,522 TL olduğu görülüyor. Her daim Ankara'nın en çok rağbet gören bölgeleri arasına giren Çankaya'da şimdilerde ortalama 255 bin 233 TL’ye 100 metrelik bir daire satın alabilirsiniz. Bölgede kiraya verilen konutun geri dönüş süresi ise 20 yıl.

Ankara'nın doğa harikası Gölbaşı...

Göl manzarası ve sakin konumu dikkat çeken ve Konya Yolu üzerinde bulunan Gölbaşı’nda kiraya verilen konutun geri dönüş süresi yani amortismanı 20yıl. Bölgede evlerin metrekaresi ortalama 2,064 TL’ye alıcı buluyor. Elbette evin fiyatı mahalle, semt, evin yapısı, konutun yaşı ve projeye göre değişebiliyor. Ankara konut projeleri arasında Gölbaşı’nda, Uptown İncek Konutları, Royalİncek ve Ahlatlıbel öne çıkıyor.

Çekim merkezi Etimesgut...

Hem Göksupark projesinin varlığı hem de yapılacak olan projelerle adeta yatırımcıyı kendine çeken Etimesgutsatılık daire fiyatları oldukça makul bulunuyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre bölgede 100 metrekarelik evlerin ortalama fiyatı 140 bin 788 TL ile 234 bin 600 TL arasında değişiyor. Geçtiğimizyıla göre ilçedeki konut fiyatları yüzde 2.93 artış gösterdi.

Yeni gözde Mamak...

Yıllardır gecekondulara ev sahipliği yapan Mamak için büyük projeler düşünülüyor. Özellikle AŞTİ'nin Samsun yoluna taşınacak olması ve bölgede başlatılan geniş çaplı kentsel dönüşüm, lüks daireler ve okul gibi yatırımlar Mamak’taki satılık daire ilanlarını gün geçtikçe artırıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre 100 metrekarelik bir satılık daire ortalama 129 bin TL gibi makul bir fiyata alıcı buluyor.

Değişimin ilçesi Akyurt...

Ankara'da havalimanı yolu üzerine yakın konumda bulunan Akyurt'a yapılacak olan kongre ve fuar merkezi ile bölgeye olan ilgi ve yatırımlar arttı. Konut fiyatlarının bir öncekiyıla göre yüzde 0.37 artış gösterdiği Akyurt' tan yatırımlık satılık daire almak mümkün. Akyurt ilçesinde satılık daire fiyatları 100 metrekarelik bir konut için ortalama 76 bin 838 TL ile 128 bin 100 TL arasında bulunuyor. Bu fiyatlar da Akyurt’a yatırım yapacak olanların yüzünü güldürüyor. Bölge, Ankara satılık dairekategorisinde en uygun fiyat avantajını sunuyor.

Ankara konut projelerilinki: https://www.zingat.com/ankara-konut-projeleri

Ankara satılık ev linki: https://www.zingat.com/ankara-satilik-daire

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız