Gündem

Karadenizliler İlimtepe'de coştu

  Körfez Karadenizliler Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kadırga Şenliği’nin 23.’sü İlimtepe Mesire Alanı’nda yapıldı. Alanı dolduran binlerce kişi, horona doymadı   Körfez’deki Karadenizliler, haf

11 Eylül 2017 Saat: 23:37
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.125 kez okunmuştur

Karadenizliler İlimtepede coştu
Karadenizliler İlimtepe'de coştu

 

Körfez Karadenizliler Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kadırga Şenliği’nin 23.’sü İlimtepe Mesire Alanı’nda yapıldı. Alanı dolduran binlerce kişi, horona doymadı

 

Körfez’deki Karadenizliler, hafta sonu İlimtepe’deydi. Bu yıl 23.’sü düzenlenen Kadırga Şenliği’ne katılanlar, akşam saatlerine kadar bol bol horon tepti. İlimtepe Mesire Alanı’nda gerçekleştirilen ve Dernek Başkanı Hasan Yazıcı ve yönetiminin ev sahipliğindeki etkinliğe; AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, Körfez Belediye Başkan Vekili Faruk Denli ve Başkan Yardımcıları İsa Taş ile Selahattin Kabadayıoğlu, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, siyasiler ve çok sayıda Karadenizli katıldı.

ÖNEMLİ İSİMLER KATILDI

Körfez Karadenizliler Derneği, Körfez Trabzonlular Derneği ve Trabzon Arpalı Köyü Derneği tarafından gerçekleştirilen Kadırga Şenliği’nde; Özlem Devran, Cimilli İbo, Yılmaz Kasapoğlu, Muhammet Vanal ve Yıldırım Gömleksiz gibi isimler sahne aldı. Protokol üyelerine ve dernek başkanlarına günün hatırası olarak ‘kemençe’ hediye edilirken, açık arttırma ile satışı gerçekleştirilen kemençe ise iş adamı Mustafa Alagöz tarafından 10 bin lira ile alındı.

HORONA DOYDULAR

Şenlikte kısa bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, “İnsanlar yalnız yaşayamaz, toplu halde yaşar. Misafir olduğumuz bir dünyada yaşıyoruz. Önemli olan bu yaşam süresince kendi değerlerimizi korumak. Ve hoş seda bırakabiliyorsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından söz sırası ‘kemençenin’ oldu. Sanatçılar seslendirdikleri şarkılar ile alandakileri coştururken, Karadenizliler de akşam saatlerine kadar bol bol horon tepti.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız