Gündem

KTO’da meclis ve bayramlaşma bir arada yapıldı

Körfez Ticaret Odası Ağustos ayı meclis toplantısını yaptı. Toplantı sonrası üye ve ilçedeki STK’larla bir araya gelindi, düzenlenen yemekli toplantıyla KTO yönetimi tarafından ağırlananın konuklar bayramlaşma programının sonrasın

29 Ağustos 2017 Saat: 15:57
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 774 kez okunmuştur

KTO’da meclis ve bayramlaşma bir arada yapıldı
KTO’da meclis ve bayramlaşma bir arada yapıldı

Körfez Ticaret Odası Ağustos ayı meclis toplantısını yaptı. Toplantı sonrası üye ve ilçedeki STK’larla bir araya gelindi, düzenlenen yemekli toplantıyla KTO yönetimi tarafından ağırlananın konuklar bayramlaşma programının sonrasında dağıldı

Körfez Ticaret Odası Ağustos Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Meclis başkanı Güngör Ayhan başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşüldü. KTO Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı ise meclis konuşmasında akreditasyon konusuna deyindi. Yapılanlar ve bu yapılanların sonuçlarını özetledi.

 MECLİSTE GÜNDEM AKREDİTASYON DENETİMİ OLDU

Ay içinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlaktan Sibel Moralı, 11 Eylül’de yapılacak olan denetimden bahsederken, ‘’4 yılda bir yapılan büyük akreditasyon denetimimize bayram sonrası yani 11 Eylül’de girmiş olacağız. 4 yılda neler yaptığımız, odaya neler katığımız, sistemimizi nasıl götürdüğümüz kısacası 4 yıllık karnemizi almış olacağız. Bu süreçte pek çok oda bu denetime girdi ve bizde denetime girecek bir oda olarak diğer odalarının denetim süreçlerini yakından takip ettik. Gördüğümüz akreditasyon şartlarının çok ağırlaştırıldığı ve çok zorlu bir denetim geçireceğimiz. 51 puanla sınırda geçtiğimiz denetimden bu denetimden kaç puan alacağımızı gerçekten çok merak ediyoruz” dedi.

PERSONELİNE VE YÖNETİM KURULUNA TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmasında personel ve yönetim kuruluna da teşekkür eden Moralı ‘’Personelimiz bu süreçte gece gündüz demeden çalıştı. Gerçekten çok emek verdiler, ben göreve geldikten sonra bu sisteme fazlasıyla dâhil olup eksik pek çok alanı kapatmaya çalıştım. Yönetim kurulu arkadaşlarımızda ellerinden geleni yaptılar. Kendilerinde buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte 11 Eylül’ü merakla bekliyoruz umarız odalar ve borsalar arasında hak ettiğimiz yeri alırız ve bir kez daha gururlanırız’’ dedi.

MECLİSİN ARDINDAN YEMEKLİ ORGANİZASYON

Körfez Ticaret Odası her yıl gerçekleştirdiği bayramlaşma programını bu yıl meclis toplantısı ile birleştirdi. Üyelerine de açık olarak gerçekleştirilen meclis toplantısının ardından, Mustafa Efe Konferans Salonu’nda bir davet düzenlendi. Üyeler, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kaymakamlık daire müdürleri ile bir arada öğlen yemeği yendi. Kalabalık bir katılımla gerçekleşen bayram yemeğinin ardından katılımcılar birlerleriyle bayramlaştı.

Danışman Banu YÜKSEL’ sunum yaptı

Körfez Ticaret Odası’nda 2015 ten bu yana Körfez Ticaret Odası Akreditasyon Danışmanlığı yapan Banu Yüksel stratejik plan ve denetimle ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Sunumda Körfez Ticaret Odası anket sonuçları, stratejik plan gerçekleşme oranları, basın yayın istatistikleri, eğitim katılım oranları gibi pek çok konuda bilgilendirme yaptı. Yüksel, KTO Başkanı Sibel Moralı’nın bu süreçte her aşamasında yer almasından dolayı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde örnek gösterilen bir başkan olduğunu söyledi.

BARAN’DA KATILDI

Körfez Ticaret Odası’nın Ağustos ayı meclis toplantısına katılan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve CHP Körfez ilçe Başkanı Mehmet Kaçar, Akreditasyon Danışmanı Banu Yüksel’in akreditasyon sürecini anlattığı sunumu dinledi. Başkan Baran, yapılan çalışmaların Körfez için atılan önemli adımlar olduğunu söyledi.

 

MORALI’NIN BAYRAM MESAJI

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren KTO Başkanı Sibel Moralı ‘’ Körfez Ticaret Odası Olarak geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz bayramlaşma programımızı bu yıl her yıldan farklı olarak böyle bir organizasyonla gerçekleştirdik. Öncelikle Programımıza hepiniz Hoş geldiniz. Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının ön plana çıktığı, inancımızın ve kültürümüzün en güzel örneklerinin sergilendiği, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu, gönüllerin coştuğu bayramlar, paylaşmak, birlik ve beraberlik duygularını çoğaltmak, insani erdemlerimizi güçlendirmek için büyük fırsatlar sunmaktadır. Bugün gerçekleştirdiğimiz bayramlaşma programımızın da beraberliğimizi daha da pekiştirmesini, gönüller arasında kurulan köprüleri egemen kılmasını Allah’tan niyaz eder. Hepinize iyi bayramlar dilerim” temennisinde bulundu.

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız