Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 16:02 Bu haber 1016 kez okundu
 
Yaşam Savaşı Veren Köpek Öldü
Kandıra yolu üzeri, Sarıhocalar Mevkiinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevine götürülerek kısırlaştırma yapıldığı belirtilen bir sokak köpeğinin bakımevinde gençlik hastalığına yakalandığını iddia edilmiş ve yetkililerin köpeğin tedavisi için yardımcı olmadıkları belirtilmişti.
YAŞAM Haberi
Yaşam Savaşı Veren Köpek Öldü

Kandıra yolu üzeri, Sarıhocalar Mevkiinde  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevine götürülerek kısırlaştırma yapıldığı belirtilen bir sokak köpeğinin bakımevinde gençlik hastalığına yakalandığını iddia edilmiş ve yetkililerin köpeğin tedavisi için yardımcı olmadıkları belirtilmişti.

KÖRFEZ BELEDİYESİ’NİN DUYARSIZLIĞI ÖLÜME GÖTÜRDÜ”

Hayvansever  Dilek Fazlıoğlu; “Sokak hayvanına işyerimizde bakmak istedik ancak izin verilmediğinden bu mümkün olmayınca Körfez Belediyesi ekiplerine durumu bildirerek kısırlaştırılmasını istedik. Ekipler evimizden Haziran ayında aldıkları bu hayvanı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevine götürerek kısırlaştırdılar. Yaklaşık 1 hafta barınakta kaldıktan sonra hayvanı geri getirdiler ancak hayvan 3 gün sonra hastalandı. Veterinere götürdüğümüzde gençlik hastalığına yakalandığı ve barınağa giden hayvanlarında genelde bu hastalığa yakalanıp öldüğünü ifade etti. Yaklaşık 2 aydır hayvana bakmaya çalışıyoruz. Antikor alması gerekiyormuş. Bir dozu 600 TL olan antikoru Deniz ve Burcu arkadaşımla bir kere biz alıp verilmesini sağladık ancak yeterli olmadı. Körfez Belediyesi’nden yardım istedik ancak verilen cevap alıp barınağa götürürüz dediler. Bu hayvan barınağa giderse ölecek. Hayvan kendisi beslenemiyor, biz besliyoruz. Veterinerde 3-4 gün kaldı ancak tedavisi yeterli olmadı. Yetkililerin bu duyarsızlığı hayvanın hayatına mal olacak diye belirtmiştim. Feryatlarımızı duymayan ve bu hayvanın tedavisi için yardımcı olmayan yetkililere seslenmek istiyorum. Profesyonel bir tedavi uygulansa belki de yaşayacak olan bu hayvan ilgisizlikten dolayı öldü. Çok üzgünüz. Umarız bundan sonra daha duyarlı olunur” dedi.

BARINAK KAPALI KUTU, ÇOK FARKLI İDDİALAR VAR
Üç hayvansever tarafından barınağa yönelik ortaya atılan  iddialar ise korkunç düzeyde. İddiaya göre barınağa vatandaşların girmesi imkansız. İçeri kimsenin alınmadığını ve barınağa götürülen hayvanların büyük çoğunluğunun hastalık kaparak öldüğünü belirten Fazlıoğlu; "Barınağın itlaf merkezi gibi çalıştığı söylentileri var. Ancak kimsenin içeri alınmaması bu iddiaları yerinde görmemize engel oluyor. Biz barınağın denetlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Lütfen bu haykırışımız ilgili kişilerce duyulsun" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaşam, Savaşı, Veren, Köpek, Öldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı