Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 12:28 Bu haber 5335 kez okundu
 
Mahalle bakkalı 20 çocuğa cinsel istismarda bulundu
Körfez Yukarı Hereke Mahallesi’nde iddilara göre Mahalle bakkalı olan kişi 20 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu için Körfez İlçe Jandarma Karakolu tarafından tutuklanarak Kandıra Kapalı Cezaevine konuldu.
ASAYİŞ Haberi
Mahalle bakkalı 20 çocuğa cinsel istismarda bulundu

Körfez Yukarı Hereke Mahallesi iğrenç bir iddia ile karıştı. Babasının sahip olduğu bir mahalle bakkalını işleten S. K. adındaki bir şahıs küçük çocuklara cinsel istismarda bulunduğu için tutuklandı. 6 ve 12 yaşındaki kız çocuklarını bakkala göndermek isteyen ailenin, kız çocuklarının mahalle bakkalının kendilerini elle taciz de bulunduğunu ve o yüzden gitmek istemedikleri ifade etmesi üzerine Yarımca Jandarma Karakolu harekete geçti. S.K. adındaki şahıs 20 küçük çocuğu istismarda bulunduğu ve ailelerin şikâyeti üzerine tutuklandığı öğrenildi.

ÇOCUKLARIN MAHREM YERLERİNE ELLEDİ

Küçük çocukların abur cubur almak için geldiği bakkalda, küçük çocukların elle tacizde bulunduğu iddia edilen S. K.’nın ailesi durumu inkar ettiği ve ailenin kendilerine iftira attığı ifade edildi. 20 çocuğun istismar edildiği ve 3 ailenin şikayette bulunduğu olayda, Yarımca Jandarma Karakolu’nun şahsın video kayıtlarını ailelere izlettiği ve olayın doğru olduğu öğrenildi.

10 GÜNLÜK VİDEOLAR İZLENDİ

S. K. hakkındaki iddiaları fark eden ve harekete geçen ailelerin, şikayette bulunması üzerine detaylı bir çalışma yürüten Yarımca Jandarma Karakolu’nun geniş bir alan taraması ve 10 günlük video kayıtlarını ortaya çıkardığı öğrenildi. Ailelere video kayıtlarını izlettiren Yarımca Jandarma Karakolu’nun istismar edilen çocukların ailelerine ulaşmak istediği öğrenildi.

MAHALLELİ LİNÇ ETMEK İSTEDİ

Olayın yaşanmasından sonra Körfez Yukarı Hereke Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların S.K’yı linç etmek istediği ortaya çıktı. Jandarmanın hemen olaya müdahil olmasından sonra tutuklanan S. K. linç edilmekten son anda kurtulduğu ifade edildi. Mahallede yaşan bütün aileler, olayın derhal çözülmesi gerektiğini ve yapılan bu olayın cezası kalınmaması gerektiği mahkeme karşısına çıkarılarak ceza almasını istiyor.

"ÇOCUKLAR OLAYI ANLATTI"

Yaşanan cinsel istismar iddiası hakkında konuşan Körfez Yukarı Hereke Mahalleliler“Geçtiğimiz Pazartesi günü, bir ailenin 12 ve 6 yaşındaki kız çocuklarını bakkala göndermek istemesi ile bu olay ortaya çıktı. Aile çocuklarını bakkala göndermek istemiş fakat çocuklar gitmek istemediği ve neden gitme istemediklerini sormaları üzerine bu bakkalcının sapık olduğu ve istemedikleri halde mahrem yerlerine dokunmak istediklerini ifade ediyor. Bu olayı duyan aileler, hemen olayın yaşandığı bakkal ile yüzleşmek istedikleri vakit, Cumhuriyet Savcılığı ve Yarımca Jandarma Karakolu’nun anında olayı bilmesi ve bakkalcının tutuklanması ile karşı karşıya geldik” dedi.

“3 AİLE ŞİKAYYETE BULUNDU”

Mahallenin şahsı linç etmek istediğini aktaran Öner, “Jandarma anında olaya el koydu ve şahsı tutuklayıp Kandıra Kapalı Cezaevine gönderdi. Ailesi bunun olamayacağını ifade ediyor lakin biz en son Yarımca Jandarma Karakol komutanı ile görüştük ve şahsın böyle bir olayın içinde bulunduğu video kayıtlarının olduğunu ifade etti. 3 aile şikayette bulundu ve aileler bu şahsı linç etmek istedi. Biz burada böyle bir olay ile karşılaşmadık ve bu olayın derhal çözüme kavuşmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mahalle, bakkalı, 20, çocuğa, cinsel, istismarda, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı