Haber Detayı
20 Ağustos 2018 - Pazartesi 22:43 Bu haber 10187 kez okundu
 
Körfez'de esnafın yüzü güldü
Kurban Bayramı dolayısıyla çarşı esnafı hareketlenirken vatandaşların bayramlık alış verişi yapması esnafın yüzünü güldürdü.
EKONOMİ Haberi
Körfez'de esnafın yüzü güldü

Kurban Bayramı dolayısıyla çarşı esnafı  hareketlenirken vatandaşların bayramlık alış verişi yapması esnafın yüzünü güldürdü.

Yıllardır değişmeyen ve neredeyse gelenek haline alışverişlerin son günlere bırakılmasından dolayı esnaflar Bayram haftasında yoğunluk yaşıyorlar.

Körfez ilçenin en işlek caddelerinden olan Ağadere Caddesi üzerinde bulunan esnafın yüzü güldü.

Son günlerde doların yükselmesi, işlerin durması piyasayı vurmuştu. Zaman zaman dükkanlarını siftahsız kapatan esnafın imdadına Kurban Bayramı yetişti.

Körfez ilçenin en işlek ve hareketli caddesi olan Ağadere'de esnafın yüzü gülmeye başladı.

Esnafa göre bayram alışverişlerini son günlere bırakmak, hem müşteri hem de esnaf açısından bazı dezavantajlar doğuruyor. Bayram haftasında alışverişe çıkan vatandaşlar, mağazalarda yığılmalara neden oluyorlar. Yığılma esnasında görevliler müşterilerle yeterince ilgilenemediği için müşteri istediği, kendine uygun ürünü bulamayabiliyor. Sonuçta ise bazı müşteriler beğenmese de almak zorunda kalıyor. Bayram alışverişi denildiğinde ilk akla bayramlık kıyafetler geliyor. Ayakkabı, bayram tatlısı ve bayram şekeri de bayram alışverişinin konuları arasında yer alıyor.

Bu Kurban Bayramı'nda yapılan alışverişlerden esnaf memnun kaldı.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Körfez'de, esnafın, yüzü, güldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı