Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 17:52 Bu haber 5629 kez okundu
 
Körfez CHP'de ilk aday Şengül Yurt açıkladı
CHP Körfez’de delege seçimlerine 7 mahalle ile start verilirken, ilçe başkanlığı için de adaylar kendilerini açıklamaya başladı
- Haberi
Körfez CHP'de ilk aday Şengül Yurt açıkladı

Bu konuda ilk resmi açıklama Şengül Yurt’tan geldi. Yerel seçimler sırasında Mimar Sinan Mahallesi Muhtar adayı da olan ve daha sonra CHP’de aktif siyasete başlayan Şengül Yurt, ilçe başkanı aday olduğunu açıklayan ilk isim oldu. Adaylık açıklamasını Tütünçiftlik sahilde Belediye Sosyal Tesisleri’nde yapan Şengül Yurt seçilmesi halinde, yeni bir binaya taşınmak, Körfez’e Anneler Derneği kurmak, kadınlara iş imkanları sağlamak ve az olan üye sayısını ilk dönemde iki katına çıkartmak hedefleri olduğunu söyledi.

İKTİDARA TAŞIMAK İÇİN

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda konuşmasına, 10 Kasım’ı hatırlatarak başlayan Şengül Yurt, “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyor, şükranla anıyoruz. Adaylığım konusunda gelen baskılar neticesinde bu kararı aldım ve adaylığımı açıklıyorum. CHP’yi iktidara taşımak için çalışacağız. Aday olamayacağım yolundaki söylentileri kabul etmiyorum. Bireysel olarak adayım. Seçilmem halinde binamızın yerini değiştirecek ve engelli vatandaşların da gelebileceği bir yere geçeceğiz” dedi. Şengül Yurt konuşmasının devamında da özellikle ev hanımlarına istihdam, gençlere öncelik, üye sayısını arttırmak ve partiyi daha iyi bir konuma getirmek konularında vaatlerde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Körfez, CHP'de, ilk, aday, Şengül, Yurt, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı