Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 13:30 Bu haber 1245 kez okundu
 
Konak Hastanesi Eğitimlere Devam Ediyor
Özel Konak Hastanesi Dünya Prematüre gününde sağlık emekçileri hemşireleri unutmadı . Bölgede ki tüm hemşirelere ‘Prematüre bebekte yaşama tutunmada zorlu süreçler ve anne sütünün önemi ‘ konulu sempozyum düzenledi.
SAĞLIK Haberi
Konak Hastanesi Eğitimlere Devam Ediyor

Özel Konak Hastanesi Dünya Prematüre gününde  sağlık emekçileri hemşireleri unutmadı . Bölgede ki tüm hemşirelere ‘Prematüre bebekte yaşama tutunmada zorlu süreçler ve anne sütünün önemi ‘ konulu sempozyum düzenledi. Sempozyuma Gebze , Yalova , Düzce , Gölcük ,İzmit , Darıca gibi birçok yerden katılım oldu.

Özel Konak Hastanesi  15 Kasım 2019  Cuma günü Kocaeli Sanayi Odası’nda , prematüre bebek bakımlarını içeren bir sempozyum düzenledi. Sempozyum da  Konak Hastanesi’nin akademik kadrosu, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr Kazım Gündoğdu , Neonatoloji Uzmanı Doç. Dr. Özge Serçe Pehlevan , Kadın Hastalıkları ve  Doğum Uzmanı Prof. Dr. İnan  İlker Arıkan , Beyin Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr Hakan Erdoğan , Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aykut Özdamar ,   birbirinden değerli bilgiler verdiler.  Bunun yanı sıra Konak Hastanesi Yenidoğan hemşireleri  Şermin Kandemir ve Göksu Güler  hemşirelik bakımı ile ilgili süreçlere değindiler .

Prematüre bebekte yaşama tutunmada zorlu süreçler ve anne sütünün önemi konulu sempozyumda ,prenatal dönemde erken doğumun önlenmesi , prematüre bebekte enteral beslenme ve anne sütünün önemi , intraventriküler kanama , intraventriküler  kanamalı  yenidoğanda  hemşirelik bakımı ve anne sütü uygulaması , kronik akciğer hastalığı ve trakeostomili yenidoğanda  hemşirelik bakımı ve emzirme,  nekrotizan enterekolit , Nekrotizan Enterekolitli  ve kolostomili  yenidoğanda hemşirelik bakımı gibi birçok hayati önem taşıyan konulara değinildi.

Sempozyum düzenleme Kurulu ,   Neonatoloji Uzmanı Doç .Dr. Özge Serçe Pehlevan , Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem Bilgin , Konak Hastanesi İdari Direktörü Özlem Kuyruklu , Konak Hastanesi Başhemşiresi Türkan Arslan Eren ,sempozyuma talebin yüksek olduğunu söylediler. Düzenleme kurulu , sempozyuma katılan tüm konuklara katılımlarından dolayı  teşekkür ettiler

Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gündoğdu , ‘ Konak Hastanesi olarak biz eğitimlere önem veriyoruz ve bilgilerimizi tüm sağlık çalışanları ile paylaşmaktan mutluyuz . Kurum olarak  eğitimlerimize  her zaman devam edeceğiz . Konak Hastanesi olarak güncel sağlık hizmeti sunmaya söz verdik ve kentimize verdiğimiz sözümüzün arkasındayız ‘ dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Konak, Hastanesi, Eğitimlere, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı