Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 17:53 Bu haber 17852 kez okundu
 
Kartepe’de Model Uçak Festivali
Kartepe Belediyesi’nin, KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ve Türk Hava Kurumu Kocaeli Şubesi işbirliğinde KOÜ Arslanbey Yerleşkesi’nde düzenlediği “Radyo Kontrol Model Uçak Hava Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu.
TEKNOLOJİ Haberi
Kartepe’de Model Uçak Festivali

Beşincisi gerçekleşen Radyo Kontrol Model Uçak Hava Şenliği ile Türkiye genelindeki model uçak tutkunlarını bir araya geldi. Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü’nün de katıldığı şenlik yoğun ilgi gördü. Kartepe Belediye yetkilileri, KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi görevlileri, Türk Hava Kurumu Kocaeli Şube Başkanı Turgut Duman, model uçak tutkunları, vatandaşlar, çocuklar ve gençler katıldı.

ÜZÜLMEZ’E TEŞEKKÜR ETTİ

Programın açılış konuşmasını yapan Türk Hava Kurumu Kocaeli Şube Başkanı Turgut Duman hedeflerinin havacılığı yaygınlaştırmak olduğunu belirterek, “Bilimin ışığında Türk Hava Kurumumuzun ve model uçak sevdalılarının destekleriyle havacılık branşında gelecekte bu işi meslek edinmek isteyen çocuklarımıza ufuk açan bu etkinliğimiz çok önemli bir projedir. Her yıl farklı çocuklarımız ve gençlerimiz bu işe heves ediyorlar. Bu etkinlikle farkındalık da yarattığımızı düşünüyoruz” diyerek, Kartepe de 5 yıldır Model Uçak Şenliğinin düzenlenmesine katkı sunan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür etti.

KATILIM BELGESİ VERİLDİ

Kartepe semalarının model uçak ve helikopterlerin gösterileri ile renklendiği şenliğe, birçok ilden pilot katılım sağladı. Model uçak eğitimi alan Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü öğrencileri de şenlikte bulunarak uçak similasyonu, pilotluk ve model uçuş ile ilgili teknik bilgiler edindiler. Tüm Kartepe halkının davetli olduğu etkinlik büyük takdir topladı, katılım sağlayan herkese teşekkür edilerek katılım belgesi verildi.

 

 

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör:
Etiketler: Kartepe’de, Model, Uçak, Festivali,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kartepe’de Model Uçak Festivali
Kartepe’de Model Uçak Festivali
Kartepe’de Model Uçak Festivali
Kartepe’de Model Uçak Festivali
Yorumlar
Haber Yazılımı