Haber Detayı
16 Ocak 2021 - Cumartesi 16:02 Bu haber 967 kez okundu
 
İzmit Belediyesinden ikinci pandemi destek paketi
İzmit Belediyesi, pandemi sürecinde sıkıntı yaşayan esnaf ve vatandaşlar için destek paketini devreye soktu.
SAĞLIK Haberi
İzmit Belediyesinden ikinci pandemi destek paketi

Koronavirüs’ün etkisini gösterdiği 2020 yılının Mart ayında itibaren esnaf ve vatandaşlara yönelik hayata geçirdiği destek paketleriyle pandeminin etkisini bir nebze olsun hafifleten İzmit Belediyesi, bir destek paketini daha devreye soktu. 
 
KİRA ALINMAYACAK
Geçtiğimiz yıl da Nisan, Mayıs, Haziran aylarında esnaflardan işgal harcı ve kira almayan İzmit Belediyesi bu sene de esnafın yardımına koşacak. Buna göre İzmit Belediyesi Aralık, Ocak ve Şubat aylarında esnaftan işgal harcı almayacak. Kirada bulunan ve pandemi sürecinde dükkanını açamayan kiracılarından, işletme açılana kadar kira almayacak. 
 
KAHVELERE MADDİ DESTEK
Kira bedellerini peşin ödeyen iş yerleri için kira sözleşmeleri 3 ay uzatılacak. Ayrıca İzmit’te bulunan ve pandemi sürecinde kapalı olan, maddi anlamda sıkıntıya düşen kahvehanelere maddi destekte bulunulacak. Yine sıkıntıda olan İzmitli kitapçılardan ciddi miktarda kitaplar alınarak kitap ihtiyacı olan kütüphanelere dağıtılacak. 
 
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER DE UNUTULMADI
Koronavirüs pandemisinde esnafa yardım eli uzatan İzmit Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan insanların da sesini duydu. Buna göre İzmit’te ikamet eden,  sosyal-maddi desteğe ihtiyaç duyan ve pandemi nedeniyle işsiz kalan vatandaşlara maddi destekte bulunulacak. Bu şekilde hem iş yapamayan, hem dükkanı kapalı olan, hem de desteğe ihtiyaç duyan ailelere yardım eli uzatılmış olacak. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, Belediyesinden, ikinci, pandemi, destek, paketi,
Yorumlar
Haber Yazılımı