Haber Detayı
25 Mayıs 2018 - Cuma 00:11 Bu haber 10638 kez okundu
 
iyi partide iki haftada 1.500 üye
SİYASET Haberi
iyi partide iki haftada 1.500 üye

Avukat Bozatlı göreve geldiğinde İyi Parti’nin Kocaeli’de neredeyse hiçbir faaliyetinden söz edilmiyordu. Meral Akşener’in gölgesine sığınan parti teşkilatları Ankara’dan esen rüzgarla seçim çalışması yapılabileceğini düşünüyor, 3-4-5 milletvekili hayali kuruyordu. Tek tük göstermelik çalışmalar dışında Kocaeli’de atılmış net bir adım yoktu. İzmit ilçede yaşanan istifa sonrasında büyük bir değişim gerçekleşti. Genç avukat Emrah Alper Bozatlı ve yönetimi ilçeyi adeta yoktan var etmek için kolları sıvadı. Önce üye çalışması başladı. 1.500 yeni üye yapıldı. 45 mahallede 65 mahalle temsilcisi atandı. Mahalle temsilcileri arasında Viyana Üniversitesi’nden mezunlar, CHP ve AKP’de aktif siyaset yapmış ve yeni ekibin çalışmalarıyla birlikte İyi Parti’ye katılmış isimler de var. Ben İyi Parti’nin yaptığı bu çalışmaların neredeyse hiçbirini bilmiyordum. Sizin de bildiğinizi sanmıyorum. Basınla iletişim, sosyal medya kullanımı ve duyuru alanlarda hala çok zayıflar. Bu sebeple yapılan işlerin neredeyse hiçbir kamuoyuna yansımamış. Aslında bu bir yandan artı. İyi Parti İzmit vatandaşa dokunuyor, köyleri, mahalleleri ziyaret ediyor. Duyurusu yapılmadığı için diğer siyasi partiler karşı önlem almıyor, İyi Parti’ye karşı mahalle ve köylere asılmıyor… Yani İyi Parti İzmit’te alttan alta çok güçlü bir şekilde geliyor… 

Görevi devraldığımızda 500 üyesi olan teşkilata iki haftada 1.500 üye kazandırdıklarını belirten BOZATLI, şöyle devam etti.

Uzun vadede herkesin gönlünde bir şeyler vardır. Ancak ben şunu çok net ifade edebilirim ki benim tek amacım partimi iktidar yapabilmek. Benim hedefimde İzmit’te minimum yüzde 20 oy alabilmek var. Benim hedefimde seçimlerden sonra ilçe kongresini toplamak ve yeniden başkanlığa aday olmak var. Seçilmiş başkan olmayı istiyorum. Görevimden istifa ederek herhangi bir makama aday olmayı düşünmüyorum. Seçim dönemlerinde parti görevimi bırakıp şahsi menfaat peşine düşmem doğru olmaz. Partim bir görev verir, ‘sana ilçe başkanlığında değil adaylıkta ihtiyaç var’ der orası ayrı. Biz nerede faydalı olabileceksek orada çalışmak isteriz.

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör:
Etiketler: iyi, partide, iki, haftada, 1.500, üye,
Yorumlar
Haber Yazılımı