Haber Detayı
04 Eylül 2018 - Salı 23:43 Bu haber 7086 kez okundu
 
Hereke Küllük’e Yeni Yol
Körfez Belediyesi, Yukarı Hereke Mahallesi Küllük mevkiinde yeni yol yapımı için startı verdi, çalışmalara hızlı bir şekilde başladı.
GÜNDEM Haberi
Hereke Küllük’e Yeni Yol

Körfez Belediyesi, Yukarı Hereke Mahallesi Küllük mevkiinde yeni yol yapımı için startı verdi, çalışmalara hızlı bir şekilde başladı.

İLK KEPÇE VURULDU

Yukarı Hereke bölgesinde taş ocaklarının geçiş güzergâhı ve vatandaşların yoğun bir şekilde kullandığı Küllük Mevkiinde, Körfez Belediyesi tarafından yeni yol yapımı için çalışmalar başladı. Hereke bölgesinde yoğun olarak kullanılacak olan yol için, ekipler tarafından ilk kepçe vuruldu,  temel kazımı başlatıldı. Bölgeyi rahatlatacak olan alanda çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği belirtildi.

İSTİNAT DUVARI ÖRÜLECEK

Körfez genelinde donattığı metrelerce taş duvar ile kenti adeta örümcek ağı gibi ören Körfez Belediyesi, vatandaşların rahat, güvenli ve konforlu bir şekilde yolculuk yapmaları sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Hereke Küllük mevkiinde yapılacak yeni yol açma çalışması öncesi ekipler bölgeyi istinat duvarıyla çevreleyecek.

DAĞLARI DELİYORLAR

Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yürütülen yol çalışmaları, Başkan İsmail Baran’ın talimatları doğrultusunda büyük bir titizlikle yürütülüyor. Geçtiğimiz günlerde İlimtepe’de başlatılan yol genişletme çalışmasının ardından, Hereke Küllük mevkiinde de startı verilen yeni yol yapımı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Adeta dağları delen Körfez Belediyesi, ilçe genelinde yol genişletme, bakım-onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Hereke, Küllük’e, Yeni, Yol,
Yorumlar
Haber Yazılımı