Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 22:49 Bu haber 12606 kez okundu
 
Deprem Müzesinden Çok Etkilendiler
Teknik inceleme için yabancı misafirleri ile ilimizde bulunan AFAD ekibi, İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi’ni ziyaret ettiler.
EĞİTİM Haberi
Deprem Müzesinden Çok Etkilendiler

Deprem Müzesinden Çok Etkilendiler         

Teknik inceleme için yabancı misafirleri ile ilimizde bulunan AFAD ekibi,  İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi’ni ziyaret ettiler.

Yetkililerce müze gezdirilen ve  bilgilendirmede bulunulan AFAD ekibiyle aralarında Japonların da bulunduğu yabancılar, Deprem Müzesi’nden oldukça etkilendiklerini söylediler. Cephanelik bölgesinde yaklaşık 10 milyon lira harcanarak yaptırılan ve Dünyanın  sayılı deprem müzesinde deprem anını da yaşayan konuklar “ İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı böyle bir projeyi kazandırdığı için ne kadar teşekkür etsek azdır” dediler.

ÖĞRENCİLER DE GEZDİ

Türkiye’de ilk ve Dünya’da da sayılı olan 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi’ni öğrenciler de ziyaret etti. Solaklar Ortaokulu’ndan 52, Hendek Mesleki Eğitim Teknik Anadolu Lisesi’nden de 16 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte Deprem Müzesi’ni ziyaret ederek ilgililerden müze hakkında detaylı bilgi aldılar. Simülasyon alanında depremi tecrübe etme fırsatı da bulan öğrenciler deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmanın  mutluluğunu yaşadılar.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör:
Etiketler: Deprem, Müzesinden, Çok, Etkilendiler, , , , , , , , , ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Deprem Müzesinden Çok Etkilendiler
Deprem Müzesinden Çok Etkilendiler
Yorumlar
Haber Yazılımı