Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 13:09 Bu haber 416 kez okundu
 
Alikahya Yerleşkemiz De "Varis Polikliniği" Hizmet Vermeye Başladı
Doç.Dr.Orhan FINDIK tarafından, 1 Kasım dan itibaren haftanın belli günlerinde Alikahya Yerleşkemiz de poliklinik hizmeti verilecektir.
SAĞLIK Haberi
Alikahya Yerleşkemiz De

Doç.Dr.Orhan FINDIK tarafından, 1 Kasım dan itibaren haftanın belli günlerinde Alikahya Yerleşkemiz de poliklinik hizmeti verilecektir.

Hastanemiz, , Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalında eğitim görevlisi olan Doç.Dr.Orhan FINDIK yapmış olduğu açıklamasında; Varis hastalığının toplumuzda çok sık görüldüğünü ve yaşam kalitemizi olumsuz şekilde etkilediğini , iş gücü verimini de ciddi şekilde düşürdüğüne işaret etti.

Özellikle günün ilerleyen saatlerinde,bacaklarda ağrı, şişlik, ağırlık yorgunluk hissi, kaşıntı, yanma ve bilhassa geceleri bacaklarda oluşan kramp, uyurken istemsiz bacak hareketleri görülmektedir.

Tabiki bu şikayetlerin oluşma sıklığı, hem kişinin ailesel özelliği, hem de hastalığın ilerlemiş olmasına bağlı olarak azalmakta yada artmaktadır.

Beden ve ruh sağlığımız için,doğal beslenme,düzenli yürüyüş yapma,sigaradan uzak durma ve stresle başa çıkacak yöntemler geliştirmemiz çok önemlidir.

Özellikle çalışan kesimde (ev hanımları,uzun süre ayakda ve oturarak çalışanlar)ilerlemiş varis hastalığı , iş hayatı ile beraber sosyal yaşantıyı da olumsuz etkilemektedir.

Doç.Dr. Orhan FINDIK ‘’Polikliniğimizde,varis hastalığının ilerlememesi için neler yapmamız nelere dikkat etmemiz konusunda bilgilendirici ,koruyucu hizmetlerle beraber ; hem dış (estetik açıdan ), hem de iç varisler de hangi tedavi yönteminin radyofreakans, lazer, skleroterapi, yapıştırıcı,köpük …) daha yararlı olabileceği konusunda hastalarımızı aydınlatacağını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alikahya, Yerleşkemiz, De, "Varis, Polikliniği", Hizmet, Vermeye, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı