Yükleniyor...

İşte ak partinin belediye başkan adayları!

İşte ak partinin belediye başkan adayları!
17 Kasım 2013 Pazar Saat 13:21

Gündem

Erdoğan benim sırtımdan mevki makam sahibi olan değil, partimize artı oylar getirecek isimler önceliğimizdir dedi..

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı göstereceği isimleri nasıl belirleyeceğini araştırdığımızda Genel Mekez kaynaklarından, Erdoğan'ın aşağıdaki kıstaslara göre aday belirleyeceğini öğrendik:

TAYYİP ERDOĞAN'IN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KISTASLARI!

1- Kesinlikle mevcut belediye başkanlarının, kamuoyunda beğenilirlik oranları dikkate alınacak ve beğenilirlik oranları o kentte Ak Parti'nin oy oranının altında olan başkanlara tekrar şans tanınmayacak..

2-Başvuru yapmış olan belediye başkan aday adaylarının, kamuoyu oranları mevcut belediye başkan adaylarının üstünde ise o aday adayı dikkate alınacak..

3- Kurumsal Milliyetçiliğe (Ak Partili Milletvekili, büyükşehir belediye başkanı, il ve ilçe başkanı gibi kurmayların, kendilerine yakın buldukları Ak Partili isimleri kollaması) geçit verilmeyecek..

4- Adayın, Recep Tayyip Erdoğan'ın sırtından mevki ve nakam sahibi olmasına geçit verilmeyecek ve adayın o bölgedeki karizması, kariyeri ve güvenilirliğine itibar edilecek..

5- Başbakan Erdoğan'ın her bölgede görevlendirdiği "özel partili araştırmacıların" görüşleri baz alınacak

6- Başbakan Erdoğan ile birlikte belediye başkajn adayını belirleyecek olan heyette Ak Parti Genel Başkan yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Ekrem Erdem,  Menderes Türel, Mustafa Şentop ve Mustafa Ataş, Nurettin Canikli, Haluk İpek ile Nimet Baş yer alıyor. (Bu isimler partili kimliğini her şeyin üstünde tutan isimler..)

Bu haber toplam (2157) defa okunmuştur
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?