Turgut GÜNGÖR
Turgut GÜNGÖR

Al atını, tımarını ...eyim!

27 Ağustos 2014 Saat: 10:57
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.015 kez okunmuştur

Görüldüğü gibi yazıma günlük yaşamımıza balıklama dalmış Neyzenin bir dörtlüğü ile başlamak istedim.

Ne yazıktır ki her seçimin ardından siz ne zaman bir balkon konuşması yapacaksınız diye beklemekten usandık çok sayın Cumhuriyet Halk Partisini en üst düzeydeki yöneticileri. Her seçim ardından bakışlarınızı milletin gözlerinde kaçırmaya çalışarak, mahcup bir eda ile yaşanılan bozgunların tersinden açıklanması en radikal CHP aşığı partiliye bile la havle dedirtti.

Bıkkınlık verdi.

Yöneticilerin her seçim sonunda Yarı pişkin yarı mahcup bir ifade ile “Aslında seçim sonuçları dikkatlice analiz edildiğinde görüleceği gibi biz seçimde başarısız değiliz” safsataları aranızda en mülayim olanınız beni bile artık Neyzen’in şiirindeki gibi al atını dedirtme noktasına getirdi.

 

Her türlü yenilgilere rağmen “en iyisini biz biliriz” noktasından asla kopamıyorsunuz. Belirli birkaç söylemin dışına çıkamıyorsunuz. Seçmene güven sağlayacak, onları umutlandıracak, onları çalışa adına tetikleyecek projelerin kısırlığını yaşıyorsunuz. Yada varsa üretilen projeler örgütlere gönderilen kapağı bile açılmayan el kitapçıkların içinden çıkarılıp halka yansıtılamıyor. Kimse yanlışımız nerede.

 

Ne yaptık da böyle kötü sonuçlar alıyoruz analizini yapacak cesareti göstermeye yanaşmıyor. Ne oluyoruz ya! Diyenlerle de her platformda bir gerginlik yaratılıp “tüü kaka” diye dışlamaktan çekinmiyorsunuz. . Kimsenin aklına abuk sabuk açıklamalar la haklı çıkma sevdası yerine “denedik ama yapamadık, olmadı” biz bırakıyoruz demek gelmiyor. Neden seçim sonuçlarını anlamamakta ısrar ediliyorsunuz.

 

Yetmiyormuş gibi seçmenin %25 sorgulamadan oy kullanıyor diyerek seçmene tepeden bakan bir eda ile suçlama hatasında ısrar ediyorsunuz. Aslında istifa müessesi en gülcü erdemliliktir. Böyle bir asil davranış yerine “sadece ben ve bana biat edebilecek kişiler işgal ettiğimiz bu koltuklarda kalmalıdır diyenler; gördüğüm kadarıyla tabana “al atını” dedirtmeye başladılar.

 

Biz eskiden bir birimizi siyasi akrabayız diye tanımlardık. Bir birimizin karşısında durmaktansa kol kola girerdik. Bir birimiz merhaba dostum diye selamlardık. Dostluklarımızı unutmuşuz. Birbirimizi derdiyle tasalanmayı unutmuşuz. Kucaklaşmak, selamlaşmak, birbirimizle yardımlaşmak için CHP’nin en önemli çıkış noktası olduğunu unutmuşuz. Daha da kötüsü partinin yolunu bile unutmak üzereyiz.

 

CHP’nin değerli Genel merkez yöneticileri, parti meclisi üyeleri, milletvekilleri; partinin peş peşe seçim mağlubiyetlerinden usanan, tabanın tekrar güvenini yenilemek için mutlak olan çareler bulmada geç kalmış gibisiniz. Çok şiddetli bir deprem yaşamadan partinin yönetiminde, programında, kurullarında, gereken değişiklikleri ivedilikle yapmaya çalışsanız iyi olacak galiba.

 

Olmuyorsa yapabilecek yeni ve cesur yöneticilere kişilere yer açmalısınız. Mutlaka acele etmelisiniz. Ama biz yeterliyiz demekte ısrar ederseniz. Tabanı başka arayışlar, başka başka çözümler için başka kişi ve kurumlar aramak zorunda bırakmış olacaksınız. Elbette sizler daha iyi bildiğinizi iddia edeceksiniz. Ben sadece gördüklerimi analiz etmeye çalıştım. Daha doğrusu söylemek isteyip de söyleyemeyenlerin duygularını aktarmaya çalıştım.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Hadi Gözünüz aydın…27 Eylül 2014 Saat: 21:31
İYİ BİR MÜSLÜMAN ???25 Eylül 2014 Saat: 19:35
İYİ BİR MÜSLÜMAN ???15 Eylül 2014 Saat: 19:48
Uzlaşma kültürü !!!17 Nisan 2014 Saat: 21:35
Tüm Yazıları