Turgut GÜNGÖR
Turgut GÜNGÖR

Bu kadarı da arsızlık doğrusu!!!

30 Kasım 2012 Saat: 18:08
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 909 kez okunmuştur

AK partinin en ulu değerlerinden biri olan Sayın Bakan Hayati Yazıcı “Türkiye’de siyaset yapan herkese partisinin kapılarının tüzüklerini kabul eden, bu doğrultuda katkı veren herkese kapılarının açık olduğunu söylemiş. Ne güzelde söylemiş.

Ve hızını almayıp “Sadece arsız ve hırsızlar AK Parti’de siyaset yapamaz” diye eklemiş. İyiki varsınız Sayın Bakan.

Sanırım genel başkanlık mertebesine gelmiş bir zatı muhterimin partisini kapatıp memlekete hizmet bağlamında “nasıl hizmetse o” kendi partisinde yapamadığını AK Partiye geçince yapacak herhalde. O nedenle çok sayın Bakan bu vecizeleri söylemiş olsa gerek.

Ayda dokuz yüz lira maaşla geçinmeye çalışan bir emekli olmasam bir uçak kiralayıp bu edebi, tarihe geçmek için sıra bekleyen sözleri gökyüzüne yazdırırdım billahi.

Neyse efendim Allah su gazetecilik gibi zor mesleyi yapanların tuttuğunu altın etsin. Geçenlerde tirajını bilmediğim bir gazete haberini okurken önce bir irkildim. Artık üye yazılımı için promosyon veriyorlarmış!!!!

Eh böyle olunca da ister istemez Sayın Bakanın altı çizikli veciz sözü aklıma düştü. Sonrada gülme krizim tuttu.

Şaka gibi bir tarafta “Sadece arsız ve hırsızlar AK Parti’de siyaset yapamaz” veciz sözleriyle Çok Sayın Bakan. Diğer tarafata Ayyuka çıkan sahte üye kaydı rezaleti.

Eeee, boşuna dememişleri bu kadarı da arsızlık doğrusu. Üniversite talebelerine hitaben "Gel patiye üye ol çamaşırlarınızı ücretsiz yıkayalım", buda Kastamonu’dan.

Bütün bunların üzerine altmış üç bin kişi iradeleri dışında üye yapılmış ve bunu yapanların hiç birinde zerre kadar utanma emareleri görülmemiş ve de kimsenin yüzü kızarmamış. Belkide olduda biz fark edemedik. Bunu üzerine söyleyecek sözü olan bir adım öne çıksın.

Ünlüleri de iradeleri dışında üye yazıyorlarmış, bilgilerinize sunulur.

Senin bilgine de sunmak isterim pekte muteber sayılmayan, yüzde seksen dördü sadece ekmekle beslenen, emekli kardeşlerim.

Sende AK Partiye kayıt yaptırabileceğin 100 kişi bul. Bul ki hayatın boyunca gidemediğimiz ve de gitmemizin mümkün olmadığı Antalya’da bilmem kaç yıldızlı otelin birinde üç gün tatil yap, yap da iliğin kemiğin ısınsın. Gönlün gözün açılsın. Kendine gel yaşadığının farkına var.

Ya da çekil köşene sana önerilen dizileri seyret. Senin nene gerek muhteşem yüz yıl dizisi. Nene gerek Kanuni, nene gerek Hürrem.

Öyle harem marem hikayeleri bu yaştan sonra adamın aklını karıştırır vallahi. Benden söylemesi yinede siz bilirsiniz. Yüce rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Hadi Gözünüz aydın…27 Eylül 2014 Saat: 21:31
İYİ BİR MÜSLÜMAN ???25 Eylül 2014 Saat: 19:35
İYİ BİR MÜSLÜMAN ???15 Eylül 2014 Saat: 19:48
Al atını, tımarını ...eyim!27 Ağustos 2014 Saat: 10:57
Tüm Yazıları