Turgut GÜNGÖR
Turgut GÜNGÖR

Vatana Millete Hayırlı Olsun...

15 Temmuz 2012 Saat: 21:14
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 766 kez okunmuştur

Türkiye Cumhuriyetinin Sayın Başbakanının Kocaeli'ne bu kaçıncı gelişi bilmiyorum ama bu son gelişi galiba Kocaeli' n de Yüce mevlamızın bizlere bağışladığı, armağan ettiği AKP'li yöneticilerin göstermelik çalışma krizine tutulmaları bakımından dünya tarihine geçecektir herhalde.

Körfez ilçesinde bile her on dakikada bir "muhtarlıkların önlerinden otobüs kaldıracağız ha" anonsları ile vatandaşı istirahata hasret bıraktılar doğrusu. Eğer tüm vatandaşların malı olan belediye anons başına para alsaydı AKP yöneticileri iflas ederdi herhalde. Ama olsun paranın ne önemi varki.

Keşke daha etkili olsun diye şu Körfez'in sahillerini denetleyen uçağın arkasına üzerinde BAŞBAKAN SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN GELİYOOR yazılı bir bez afiş sallandırsalardı inan olun daha etkili olurdu. Belki de telaştan akıllarına gelmedi. İnanıyorum ki akıl etselerdi bırak bez afişi kedilerini bile bağlardı uçağın arkasına, herhalde neyse benimki sadece bir tahmin.  Aslında pek de anlamış değilim stadyuma nasıl sığdıracaklar o kadar insanı gölgede 35 derece sıcaklığın ölçüldüğü Kocaeli'de.

Nedir bu bekleyiş, nedir bu hummalı çalışma. İl kongrenize 41 000 kişiyi  getirmekle kimin takdirini kazanmayı umuyorsunuz. Hep övünüyordunuz ya yüzde elli oy aldık diye, yoksa bu sefer bir endişeniz mi var.

Bu nedenle mi Belediye başkan yardımcısı Yerel Televizyona çıkıyor da vatandaşın rüyalarına girecek kadar önemli pişmaniye şenliklerini Ankara da yapacağınızı anlatıyorsunuz. Neden Ankara'da yaptığınızı açıklayacağına CHP li vekiller haksız muhalefet etmelerine dertleniyorsunuz. Yok sayın Fikri Işık bey katılıyormuş da CHP li vekiller neden katılamıyorlarmış, Siyası rant elde etmeye mi çalışıyorlarmış ne.

Ah bu CHP'li ler muhalefeti hep siyasi rant elde etmek için yaparlar. Hep siz AKP lileri MAĞDUR duruma düşürürler.  Hadi bu CHP'liler siyaseten katılamıyorlar. Ya vatandaş. onlar nasıl Ankara'da katılacak bu şenliklere. Pişmaniye İzmit'in Pişmaniyesi, haklı olarak İzmitli de katılmak ister. Yoksa onları da mı otobüslerle "İsmet Paşa stadı"na pardon Ankara' ya  taşıyacaksınız. İzmit'te yer mi bulamadınız? Yoksa Ankara da ki şenlik son derece lüks kiralık yada belediyenin makam arabalarıyla gelecek tuzu kurular için mi düzenleniyor.

Elbette ben merak etmiyorum, neme gerek. Ama elektrik, su, çöp. atık su, gaz'a ilaveten bilmem kaç kalem vergi veren vatandaş merak ediyordur mutlaka. Nedendir bu masraf diye sorarlar herhalde. Siz bunlara cevap vermeyi düşüneceğinize, CHP li örgüt yöneticileri ya da Milletin vekilleri haksız muhalefet ediyorlarmış diye yakınıyorsunuz. Şaka gibi.

Ya bu memlekette adam milletvekili olmuşsa demek ki  halk sizi de CUMHURİYET HALK PARTSİNİ de tanıyor demektir. Yok Roman şenliği, yok Pişmaniye şenliği bütün bunlar güzelde, esasen vatandaşın muzdarip olduğu, emsaline Zambiya da bile rastlanmayacak trafik keşmekeşliğinden bahsetsenize.Yada en azından daha da berbat hale getirmeyeceğinize söz versenize.

Ankara'da pişmaniye şenlikleri yapacağınıza şehrin cadde ve sokaklarını yayaların gezebilecekleri hale getirsenize. Köstebek yuvasına dönmüş caddelerde araba içinde kafamız tavana vurdukça hep beynimize zorla kazınan "çalışınca oluyor" lafı ve o lafı olmadık yerlere yazanlar aklıma geliyor. Sonrası mı? Sonrasını siz tahmin ediyorsunuzdur herhalde. Sokaklarda kaldırımların üzerinde park etmiş TIR'lar "ki bunu duymamakta ısrar etmenize rağmen ömrüm yettiğince yazacağım." Kimin umurunda. Sabahları sokaklarda sürüler halinde gezen başı boş küpeli köpekler. Efendim küpeliymiş onlar korkmaya gerek yokmuş. Yapsatçıların kaldırımlardaki ağaçları kesmesi kimin umurunda. Yıprandıkları için altlarına kaçıran, leş gibi kokan ve etrafa hastalık saçan çöp tenekeleri. Çöplerle uğraştıklarına küskün temizlik elemanlarının paramızla aldığımız konteynırları yerden yere savurmaları kimin umurunda.  Kimin umurunda haftanın yedi günü elektriklerin kesilmesi. Emekli vatandaş  maaşıyla geçinemiyormuş, ne yapalım yani.  Neyse dertlerimizle sizleri üzmeyelim. siz bütün bunları boş verin. Artık stadyumlara bile sığmayan il kongreleriniz Vatana Millete hayırlı olsun. Hatta hayırlara da vesile olsun.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Hadi Gözünüz aydın…27 Eylül 2014 Saat: 21:31
İYİ BİR MÜSLÜMAN ???25 Eylül 2014 Saat: 19:35
İYİ BİR MÜSLÜMAN ???15 Eylül 2014 Saat: 19:48
Al atını, tımarını ...eyim!27 Ağustos 2014 Saat: 10:57
Tüm Yazıları