Vedat Taştekin
Vedat Taştekin

Şeker tadındaki bayramlara ne oldu?

30 Ağustos 2011 Saat: 20:59
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 943 kez okunmuştur

Ramazan ayını ne yazık ki içimizi yakan şehit haberleriyle geçirdik. Terör örgütü PKK, Ramazan ayıyla birlikte daha da öne çıkan birlik, kardeşlik, merhamet gibi değerleri hiçe sayarak yakıp yıkmaya katletmeye devam etti.

Öte yandan, Somali halkı açlık ve yoksullukla mücadele ediyor. Bazıları çeşitli devletlerin yardımıyla bu mücadeleyi sürdürüyor; bazıları ise mücadelede yenik düşüyor.Orta Doğu’da ise küresel siyasette rota değişimine neden olan  gelişmeler yaşanıyor.…

Libya’da başkent Trablus’un neredeyse tamamını ele geçiren isyancılar, Libya lideri Muammer Kaddafi’nin peşine düştü.

PETROLÜN PEŞİNE DÜŞTÜLER

Libya’da iç savaş tüm hızıyla sürerken bu kez de petrol savaşı başladı. Kaddafi döneminde Libya’daki petrol rezervlerine yatırım yapamayan batılı petrol şirketleri, gözlerini Libya’daki petrole çevirdi. Ancak Libya’daki iç savaşın petrol rezervlerine olumsuz etkileri de oldu, zarar gören petrol altyapısı için yatırım gerekliliği ortaya çıktı.

KOMPLO MU?

Sınır komşumuz Suriye’de ayaklanmalar, halkın reform talepleri ve bu konuda yaptıkları protestolar sürüyor. Devlet Başkanı Başer Esad rejimi ise halkı ve halkın reform taleplerini görmezden geliyor. Protesto gösterisi yapanlara ateş açıyor, onları gözaltına alıyor.  Beşar Esad ise ülkesinin ‘yabancıların organize ettiği bir komploya’ maruz kaldığını iddia ediyor.

RAMAZAN BAYRAMI

Maalesef, karışıklık içinde girdiğimiz Ramazan Bayramı’nın bir sevinç ve neşe bayramı olduğunu neredeyse unutacak kadar yıprandık ve yorulduk. Ramazan Bayramı tatilinin bu sene 9 gün olduğu açıklandı. Bu da demek oluyor ki tatile ya da memleketine gidenlerin sayısı bir hayli fazla olacak.

Bu uzun bayram tatilleri bende nedense bir korkuya sebebiyet veriyor. Çünkü ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası haberleri özellikle bu uzun tatillerde peşi sıra geliyor.

Yani bazılarımızın “Şeker Bayramı” olarak ifade ettiği Ramazan Bayramı ne acıdır ki kimimiz için şeker tadında geçmiyor.

Şeker tadında bir Ramazan Bayramı geçirmeniz dileğiyle.
YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Atatürk’ün İlk ve Tek Basın Toplantısı: İzmit16 Ocak 2018 Saat: 15:26
Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, Cumhuriyet ile ilgili fikirleri basına ilk kez, İzmit’teki Kasr-ı Hümayün Sarayı’nda düzenlediği toplantıda anlatıldı. 16 Ocak 1923 tarihinde 20:30 sularında başlayan toplantı, geceyarısı 03:00
Rü’yet-i hilal konferansı2 Eylül 2016 Saat: 14:35
Buruk Bayramlaşma30 Temmuz 2014 Saat: 16:33
Hevesleri kursağında kaldı21 Haziran 2014 Saat: 17:25
Tüm Yazıları