Yavuz Yanar
Yavuz Yanar

Milli Gençlik

Ne FETÖ gibi Cumhuriyet’e ve kazanımlarına saldırarak bir yere varabilirsin, ne de bölücülük yaparak okulda Sosyalizmi savunacağım diye PKK afişleri asarak bir yere varabilirsin.

8 Kasım 2017 Saat: 17:27
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 835 kez okunmuştur

Ne FETÖ gibi Cumhuriyet’e ve kazanımlarına saldırarak bir yere varabilirsin, ne de bölücülük yaparak okulda Sosyalizmi savunacağım diye PKK afişleri asarak bir yere varabilirsin. Bugün iki unsura karşıda mücadele artmış, Milli olmak birinci unsur hale gelmiştir. Geçen gün okuduğum okulda ki arkadaşlarımla hep beraber Keşan’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Fener Alayı Yürüyüşüne katıldık. Bizleri birleştiren nokta Cumhuriyet değerleri ve Atatürktü. Aramızda Muhafazakar, Milliyetçi, Sosyal Demokrat, Bilimsel Sosyalist, Türkçü birçok farklı ideolojiyi benimseyen arkadaşlarımız vardı. Diğer Üniversitelerde ki topluluklara baktığımda aynı ayrımı orada da görüyordum. Aramızda elbette fikir ayrılıkları vardı, ama birleştiğimiz noktaların daha fazla olduğunu görmüştük hep beraber. Peki neydi ortak noktalarımız? PKK, FETÖ, ISID, ABD ve emperyalist politikalarına karşı olmak bu mevzide olmak.

1970 ve 1980 dönemlerinde ki yaşanan ideolojik çelişmelerin artık günümüzde pek bir anlamı kalmadığına inananlardanım. Öyle çekişmeler varmış ki sağcı bir adamın solcu bir adamla yan yana gelmesi bile düşünülemezmiş. Elbette ki sandıkta farklı partilere oy veririz, hükümeti eleştiririz, ülkemizin kendi fikirlerimiz doğrultusunda yönetilmesini isteriz, ancak bu gün saflaşma net olarak bellidir Milli ve Milli olmamak.

Bizim okulumuzda, PKK afişleri açarak sosyalizm propagandası yaptığını zanneden öğrencilerden bulunmuyor, ancak son zamanlarda görüyoruz ki başka okullarda da sayıları azalıyor ve sesleri çıkmıyor. Çünkü Türkiye’nin PKK ile mücadelesi arttı, aynı zamanda okullarda bu tür propaganda yapmaya çalışanlarla mücadelesi de arttı.

Bizim ve gençlerin temel saflaşması bellidir artık. Ya Türkiye’nin toprak bütünlüğünü koruyan, Tam Bağımsız olmasını savunan politikaları destekleyeceksin, ya da karşı tarafta olacaksın. Sağcı, solcu olman bu saflaşmada bir önemi yok. Türkiye PKK, FETÖ, ISID ile mücadele verirken istiklal savaşı yaparken iç çelişmeleri ideolojileri bırak Millilikte birleş.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 3 yorum yapılmıştır
kayhan 16.11.2017 16:50
Körfez manşet gibi muhalif bir gazeteye yakısıyorsunuz Yavuz bey sizlerden daha çok yazmanızı istiyoruz. Yeni yazınız ne zaman yayınlanır? Lütfen 2 3 günde bir yazın.
emrah 13.11.2017 23:45
harika, bir yazi seviyoruz sizi yavuz bey lutfen daha sık yazın
kayhan 08.11.2017 19:04
Çok güzel üslup, akıp gidiyor çok önemli mesajlar. Şiir gibi yazıyorsunuz.
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Doğu Kültürünü de Unutma22 Kasım 2017 Saat: 17:28
Eskiyi kötülemek, onu küçümsemek ilk olarak Tanzimatla başlıyordu aslında. Kendi kültürünü unutmak, ondan utanmak modası, Batılı olmak ile çağdaş olmayı karıştırmak daha derin incelenmesi gereken Tanzimatla gelen süreçlerdir.
EY Benim Cumhuriyetim!29 Ekim 2017 Saat: 23:26
Erken seçim yapılır, partiler kurulur, müfredat değişir, sistemler değişir, seçimler yapılır, seçim barajları değişir, milletvekili seçilme yaşı değişir,
Günümüzde Teknoloji Ve Kültür17 Ekim 2017 Saat: 11:53
Kültür Emperyalizmi bizim gibi gelişmekte olan ülkeler için 21.yy’da çok önemli bir sorun.
Kültürsüz Kültürsüzlük10 Ekim 2017 Saat: 16:40
Kültür Emperyalizmi o kadar iliklerimize kadar işliyor ki, kendi kültürümüzü unutunca, başkalarını taklit edince, özenince bizde onlar gibi olacağız veya gelişeceğiz zannediyoruz.
Farklı Görüşler Ve Siyasal Katılım25 Eylül 2017 Saat: 15:24
Demokrasi, Türkiye’de ve Dünya’da en çok tartışılan konulardan bir tanesi ve böyle olmayada devam edecek gibi duruyor.
Tüm Yazıları