Vezir  EKİNCİ
Vezir  EKİNCİ

İÇİŞLERİ BAKANI ANAYASAYI KABUL ETMEZ SE NE OLUR?

5 Mart 2015 Saat: 22:23
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 740 kez okunmuştur

Herkes mesut ve bahtiyar olur. Cehalet ülkeyi yönetenler arasında bu kadar yaygın olursa, bu toplum kafasını duvara vuruncaya ve kendine gelinceye kadar, Anayasanın kendisinin bu makamdaki varlık nedeni olduğunu farkında olmasına gerek bile duymaz. İçişleri Bakanı eminim ki, bu çok karşı olduğunu, kabul etmediğini söylediği 82 darbe anayasasına ülke %92 ülke vatandaşları gibi o da evet oyu vermiştir.Şimdi TBMM kürsüsünden veresiye ”kabul oyu verdiği” bu anayasayı kabul etmiyorum” diye bağırıyor.82 anayasasının halk oylamasında İzmit’in Tongurlu Köyünde öğretmen olarak sandık başında görevli idim. Referandumda ayni köyden, bugün kendisini aydın sanan kuyruk yalayıcaılarını, ilkokulu dışarıdan bitirmesine rağmen cebinden çıkaracak, Rahmetli Ali ve sayın eşleri, ben ve benim eşim 12 Eylül diktatörleri bizi linç etmesin diye gizlice hayır oyu vermiştik. Köyce bu 4 hayır oyunu kim verdi diye sürekli soruşturdular. Fakat bize niçin hayır oyu verdiğimizi söyleyemedik bile.

Fakat maalesef,12 Eylül darbe anayasasına İçişleri bakanı gibi muhtemelen evet oyu verenler, şimdi karşımıza geçip bu anayasayı kabul etmiyorum diyebiliyor. Anayasayı elbette ki eleştirebilirsiniz, değiştirebilirsiniz. Fakat hukuk devletinde, bir içişleri Bakanı bu anayasayı kabul etmiyorum diyemez. Bu anayasa hükmüne göre İçişleri Bakanı görev yapmaktadır. Ülkemizdeki yasama, yürütme ve yargı organları Anayasayı temel alarak görev yaparlar. İçişleri bakanı böyle derse, Ülkedeki bölücülere, yıkıcılara, anarşistlere ikkakı hak doğurmuş olursunuz, bu bataklıktan çıkamazsınız. Bütün ülkedeki yasadışı faaliyetleri meşrulaştırmış olursunuz. Meşruiyetinizi kaybedersiniz.

Anayasayı kabul etmemek te bir şey mi? Cehalet öyle boyutlara ulaşmış durumda ki, sözün bittiği yerdeyiz.3-4 yıldır PKK ile barış yapıyoruz safsatası ile doğu Anadolu adeta PKK yandaşlarına teslim edildi. Bir komşu ülke Suriye bölüp parçalandı. Suriye vatandaşları birbirine kırdırılıp 200 bin Müslümanın ölümüne, bir o kadarının da sakat kalmasına batının kışkırtması ile neden olundu. Ülkemizin temeli eşit yurttaşlık temeli üzerinde kurulu iken, bizden olanlar, bizden olmayanlar diye ayrım yapılıp, devletin bütün imkânları kendi yandaşlarına adeta peşkeş çekildi. Hırsızlık, Rüşvet, yolsuzluk, adam kayırmakanıksanan, yadırganmayan, ayıp olmaktan çıkarılan, “Devletin malı deniz, yemeyendomuz ”Sözümeşrulaştırılmaya, kanıksanmaya başlandı. Devletin imkanları ile, yetimin, fakir fukaranın, garip gurabanın hakları ile lale devri yaşanmaya başlandı. Saraylar, köşkler, binlerce koruma ordusu ile debdebeli bir hayat sürülmeye başlandı.

Bütün bu olanlara gözünü kapayabilen bir seçmen kitlesine İçişleri Bakanı Efkan Ala’nı anayasayı kabul etmemesi vız gelir tırıst geçer. Hatta bazıları Efkan Ala’nın bu yaptığını marifet sanıp zil takıp oynayanlar bile olur. Bu gidişat hayra alemet değil. Bu gidişattan halkın refahı, mutluluğudoğmaz. Anayasayıreddedip, mahkemeleri de iktidar mahkemelerine dönüştürerek aydınlık bir Türkiye yapamazsınız. Bu gidişatın sonunun ülkemiz için tehlike sinyallerinin ötesinde olduğunu görmemek, hissetmemek, farkına varmamak için kör olmak yetmez, yandaş, yalakaolmak, yağlı kuyruk peşinde olmak yeter. Bizden söylemesi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları