Vezir  EKİNCİ
Vezir  EKİNCİ

BİZ SÖYLEYELİM SİZ YİNE BİLDİĞİNİZİ OKUYUN

17 Nisan 2014 Saat: 12:33
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 599 kez okunmuştur

 

AKP Seçimlerde hile yaptı. AKP devlet imkânlarını sonuna kadar kendi lehine kullandı. AKP sandıktan çıkan sonuçları kendi lehine değiştirdi. AKP dini, camileri, imamları, Diyaneti kendi lehine kullandı. AKP hırsızlığı bile kendi lehine kullandı. Bütün bunlar doğru. Bu yöndeki mücadelemize devam edelim. İtirazım yok.

 

Haklısınız. Fakat kendinizi kandırmayın, bütün bunlar seçimi kaybetmenin nedeni olamaz. Siz rasyonel aklı kaybetmedi iseniz, mücadele gücünüz kaldı ise sosyal bilimlerin, kitle psikolojisinin, iletişim biliminin verilerini kullanıp kitlelere bu sahtekârlıkları halka anlatabilir, Sizde mağdurları oynayabilirsiniz. Seçimin son haftalarında camilerde adı söylenmezden adeta AKP propagandası yapıldı.

 

Evet, doğru bunları ben de kendi kulağımla duydum. Fakat Kaç tane CHP yöneticisi müftülüğü ziyaret edip, bu yapılanların Allahlın dinine, hakkaniyete, adalete uymadığını, bu davranışın orta çağ Avrupa’sındaki davranışlara benzediğini. Adaletin olmadığı yerde dinin olamayacağını, bu yüce dinimize yazık etmeyin diye uyardı. Yaşar Nuri Öztürk, İhsan Eli açık gibi İslam filozofların ömürleri bunları anlatmakla geçti. Bunlarla ilgili benim boyumda kitaplar yazdı. Yaşar Nuri’yi CHP’nin kapısına koydunuz. İhsan Eli açığı zaten duymazdan gelmeye devam ediyorsunuz. İnancın, insan beyninde oluşturduğu o müthiş enerji ve dinamizmin bir türlü farkına varamadılar. Toplum içindeki bu inancın müthiş enerjisini kendi elleri ile AKP’ye teslim ettiler. Milleti de uydurulmuş dinin kucağına koydular.

 

Peki, seçimde nasıl başarılı olmayı umuyordunuz? Kitleyi, kitle psikolojisini tanıma, dini dindarı tanıma, başkaları seçim anketleri yaptırırken sen onlarla dalga geç. Seçimlerde sandıklara sahip çıkmasını becereme, bir tek yolu kaldı. Büyü yaptırarak seçimi kazanma. Sanıyorum bir tek bu yol kaldı. Bundan sonra büyü yöntemini deneyin bari. Fakat bu yöntemde de geç kaldınız. Bu yöntemi Sayın Recep Tayip Erdoğan çoktandır kullanıyor. Kitlelere büyü yapıyor efsunluyor. Muhafazakâr seçmenin hırsızlığı bile severek alkışlamasını nasıl başardığını sanıyorsunuz.

 

Evet, iktidar açısından Türkiye’de bahar geldi çiçekler açtı. Muhalefetin seçimi kazanması için bütün şartla hazır. Fakat maalesef buna muhalefet hazır değil olgunluğa, bilgiye, birikime, hazır bulunurluğa sahip değil. Yani muhalefet için yaz gelmemiş. Zorla güzellik olmaz.

 

Kırmızı Kocaeli gazetesinde bugün Sayın Yaşar Uzun hocam Köşesinde Sayın Kılıçdaroğlu'nun bir mektup kaleme almış. Mektubun altına imzamı atarım. Fakat sevgili Yaşar hocama şunu hatırlatırım. Kılıçdaroğlu'nun genel merkezde deli gibi koşuşturuyor. Fakat o kadar,30’a yakın kadın milletvekili var. Şafak Pavey ve Emine Ülker Tarhan dışında başka çalışan bayan milletvekili tanıyor musunuz?

 

Kocaeli’de Fırtına gibi esen Haydar Akar’ın çalışmalarını kim inkâr edebilir. Fakat bu yetmiyor. Kara düzen siyaset yapma devrinin geçtiğini artık anlayın. Fakat galiba bunu anlatmak, atomu parçalamaktan daha zor bir iş olsa gerek. Bir de CHP’yi aydın kesimin oy verdiği parti olarak biliriz. Bu açılan CHP Okulu tiyatrosunu sevgili Yaşar hoca da yazmış. Galiba en zor şey, çok şey bildiğini zanneden kitleye bir şeyler anlatmak. Bu genel yapılan hataların yanında bölgesel mahalli hatalardan bahsetmeye bile gerek yok. Mahalli hatalar bu genel hataların yanında devede kulak kalır.

 

Bu CHP ile ilgili yazdığım son yazıdır. Boş konuşmaktan bir şey çıkmaz. Un var, yağ var, şeker var ve helva yapılamıyorsa ve oradakiler kendilerini sorgulamasını, Öz eleştiri yapmasını beceremiyorsa, Yaz gelmemiş. Boşuna çiçek açmasını beklemeyin demektir. Ben bildiklerimi son defa yazdım. Bundan sonra bu konuda yazı yazmayacağım. Dost acı söyler. Siz yine bildiğiniz gibi yapın. Bizden söylemesi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları