Vezir  EKİNCİ
Vezir  EKİNCİ

CHP’Lİ DOSTLARA BİRLERİ BUNLARI SÖYLEMELİ

9 Nisan 2014 Saat: 21:16
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 640 kez okunmuştur

Seçim birkaç ciddi itirazın dışında bitti. Seçim sonucu başarılı da olsa, başarısız da olsa değerlendirilmesi gerekir. Başka türlü başarılı olmak ancak tesadüflerle olur.

 

Körfez’de AKP ve Saadet Partisinin seçim sonuçlarını değerlendirdiğini duydum. Sayın Salih ŞİRİN kahveleri ziyaret ederek oy verene de vermeyene de teşekkür ettiğini gördüm. Bu çok önemli bir erdemdir.

CHP ise Körfez’de sessizliğe bürünmüş gibi. CHP tabelası asılı duruyor.5 tane de meclis üyeliği kazanmış, daha ne olsun? Bundan iyisi can sağlığı havasında. Herkes sayın ilçe başkanı Mehmet Miroğlu’nu seçim yenilgisinin sorumlusu ilan etmeye hazır. Ona diş biliyor. Fakat adama sormazlar mı, CHP’li birey olarak, kara düzen çalışmanın dışında, nasıl olsa Erzurumlulardan ve Doğruyol partisinden gelecek oyların hayâlını kurmaktan başka somut olarak ne yaptınız? Kocaman bir hiç.

 

Nihayet, CHP genel merkezinden ”Bundan sonraki çalışmaları sosyologlarla yapacağız açıklaması geldi. Eh günaydın, her söylemde Atatürk’ün kurduğu partiyiz havası atıyorsunuz ’da, Atatürk’ün olduğu yerde bilim olur, rasyonel akıl olması gerektiğini hiç düşünmüyor musunuz? Bildiğim kadar Genel başkan yardımcısı Prof. Sencer Ayata sosyologdur.

 

AKP ve Tayip Erdoğan’ın kitleleri efsunlama, Narsist davranışları, taraftarlarının Sosyopati tutumları ile ilgili bir tek satır yazısına, araştırmasına rastladınız mı?. Ben bu konuda “AKP senin de başına çuval geçirdi mi? Adlı bir araştırma kitabı yayınladım. CHP ve demokrat geçinen sendikalar hiç ilgi göstermedi. Ben de araştırmamı yavan buldukları için ilgi göstermediklerine yordum.

 

Meğer değil beğenmemek, kendilerinin bu konu ile ilgili akılların ucundan bile geçirmediklerini, hayalini bile kurmadıklarını gördüm. Bütün bunların sonunda, cahil, hiçbir şey bilmeyen saydıkları Sayın Tayip Erdoğan Kedi fare ile oynar gibi CHP ile oynuyor. Çünkü o kitle psikologları, sosyologları, kullandığını adım gibi biliyorum. Kitle Psikoloğu Le BON, Bunları; Psikolojiyi bilmeyen, fakat kitlelere kitle psikolojisine göre davrananlar olarak tarif etmiştir.

 

Kitlelere ulaşmanın en önemli yollarından birisi de mizahtır. Bu alanda başarılı olan Levent Kırca mizahi bırakıp İstanbul Belediye başkanı olmak için yollara düştü. İstanbul’u fethedecekti. Koca usta Mahsuni Şerifin, Selda Bağcan'ın o muazzam şarkılarından meydanlarda hiç duymadık. Halk TV de Uğur Dündar’ın birkaç Arenasının dışında boş laflardan başka hiçbir şey yoktu. Maalesef Aziz Nesin'den sonra ülkemizde mizah ustaları yetişmedi. Eskiden, ülkede, toplumda yanlış yapılan işler destan adı altında, şiir tarzında yazılıp, omuzda asılı teypte seslendirilip pazarlarda 25 kuruşa satılır ve hiciv edilirdi.

 

Günümüzde destandan vaz geçtim, bir tek satır bildiri dağıtıldığını görmedik. Bu 17 Aralıkta ortaya çıkan hırsızlıkları teyp yöntemi ile halka anlatsaydınız bundan daha iyi anlatırdınız. Sadece varoşlardaki yoksul halka tepeden bakılıp, makarnacılar, kömürcüler, tarikatçılar diye aşağılanıp AKP’nin kucağına daha çok itilip Sosyopati davranış kazandırıldılar.

 

Onların ucuz oy depoları haline getirildi. İnsanlar adeta uydurulmuş dinin köleleri haline getirilmelerine seyirci kalındı.
İngilizler Çanakkale çıkarması yapmadan önce İşgal ettikleri Mısırda konuşlanıp askerlerini orada eğittiler. Çanakkale’de denizden geçemeyen, İngilizleri Türkleri Mısırdaki Müslüman toplumuna benzeterek,” Biz Çanakkale’de karadan çıkartma yaparsak birkaç top mermisi atınca Türkler kaçıp giderler, bizde oraları rahat rahat işgal ederiz “diye düşünmüşlerdi.

 

Fakat Rakibini küçümsemenin bedelini çok ağır ödediler. Sonuçta Türklerin Mısırdaki Müslümanlara benzemediğini 100 binlerce insan kaybı vererek öğrendiler. CHP’de ayni şekilde rakibi Tayip Erdoğan’ı küçümsedi, Ortadoğu’yu, Müslüman kardeşleri tanımadıkları.

 

Tayip Erdoğan ile Müslüman Kardeşler aşkının nerelere varabileceğini keşif edemediler, hep küçümsediler. Tayip Erdoğan’ın Kitle Psikolojisini bu kadar etkili kullanacağını, Amerikalı uzmanlarla çalışacağını aklından bile geçirmediler. Halen de işin farkına vardıklarını sanmıyorum. Bu yöntemlerle devam ettiği sürece muhalefet nal toplamaya devam edecektir. Âmâ artık lütfen anlayın. İlle burnumuz sürttükten sonra mı anlayacaksınız?

 

Akşam haberlerindeki eş katili kocaları, cinnet geçirip çoluk çocuğunu doğrayan katil babaları, Sayın Kılıçdaroğlu'nun kadar ulaşan şiddetin de nedeni CHP’nin seçim kaybetmesinin nedenleri ile aynı kökten geliyor. Ülkemizde Eğitim meselesi bitti. Biz kendimize başka demokratik yöntemlerle bu toplumu tedavi etmek zorundayız. BÜ toplumu küçümsemeyin. Anlamaya, çalışın. Bu eleştirilerimden dolayı bana çok kızacaklarını biliyorum. Fakat “kral çıplak tırı” birileri söylemeli. Dost acı söyler. Bizden söylemesi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları