Vezir  EKİNCİ
Vezir  EKİNCİ

BU HAFTA RAMAZAN BAYRAMI

7 Ağustos 2013 Saat: 11:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 691 kez okunmuştur

Bugün siyaset yazmayacağım. Çamlıtepe’nin yıkılmış parkından, D-100’e inen sanayiden geçen yolun tarlaya döndüğünden hiç bahsetmeyeceğim.Silivri’de oynanan hukuk tiyatrosu nihayet pazartesi günü beklendiği gibi sonuçlandı.Yağmur gibi cezalar yağdı, sizde bundan mutlu olmuşsanız, bayram yapın, bende “zalimin zulmü varsa mazlumun Allah’ı var “gün ola harman ola diyeceğim. Zulüm ile abad olanı şimdiye kadar tarih yazmadı.

Bütün bunlardan daha kötüsü, memleketimizin bir bölümü bölünmek üzere, daha beteri ise, bir kısım vatandaşlar, bu durumu görmemezlikten gelmeye devam ediyorlar, demeyeceğim.  Çünkü bayram bu, bayramda böyle tatsız tuzsuz şeylerden bahsedilmez. Zaten biz bu vatanı bedava, avantadan bulmuştuk. Huzuru mahşerde bizim atalarımız yüzümüze tükürse de, bizde “oh ne güzel mayıs yağmuru yağıyor” deriz.” Bu ne güzel bayram, ne büyük bayram, ne huzurlu bayram diyeceğim.

Köşe dönenleri, ihale kapanları, taksimde, Silivride, Süriyede zülüm yapanları zevkle seyredin. Bayram bu, bayramda tatsız tuzsuz şeyler konuşulmaz. Kapın! Sizde kapın! Bir yağlı kuyrukta siz kapın! Yağlı kuyruk kapamıyorsanız, yağlı kuyruk kapanları zevkle seyredin, onlara tezahürat yapın, alkışlayın. Bakara süresi 104.ayet koyun sürüsü olmayın diyor. Siz ona bakmayın, bayram bu, sürü ne kelime, böcek sürüsü bile olabilirsiniz. Kime ne ki, ileri demokrasi bu, kim ne isterse o olur. Siz bayram yapın.

Hey! müminler bayram yapın, sormayın soruşturmayın, sorgulamayın, Afganistan kan gölü, Irak kan gölü, Suriye kan gölü, Mısır kan gölü. Yarın bayram, Ülkemizde de trafik kan gölüne dönecek. Neden bu İslam memleketleri böyle, acaba sıra bize de mi gelecek?   Diye sormayın. Size ne ki? Siz bayramın tadını çıkarın.. Siz bayram yapın. Sen köşeyi dön, sana dokunmayan yılanı bin yaşat. Vicdanınızı tatile çıkartın. Bayram bu, bayramda eleştirilmez, düşünülmez, sorgulanmaz deyin. Ancak, şunu hiç unutmayın, bizi Allah ile aldatanların gerçek Tanrısı Paradır, maldır, dünyalıktır. Fakat olsun, siz ilgilenmeyin. Siz bayram yapın.

Allah’u Taala Ankebut 41.Ayette Karadul örümceğine dikkat çekmiş ve insanlığı uyarmıştır. Karadul örümceği çiftleşeceği zaman, tüm cazibesini kullanıp erkek örümceği davet eder. Çiftleşmenin sonunda, erkeğini zehirleyip öldürür. Galibe bugünkü halimizi en iyi anlatan misal bu olsa gerek. Yüce yaratan kitabında bununla Müslümanları ne güzel uyarmış. Ne güzel söylemiş atalarımız.”Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az” Bayram bugün, dünya senin neyine? Türkiye senin neyine,?  gir oyna, çık oyna.

Yarabim! Yeryüzündeki Müslüman kullarına akıl, merhamet, vicdan, sorgulama yeteneği ver. Onları başkalarını Allah ile aldatan, sapmış, mümin kılıklı müşriklerden, üzerine pislik yağdırırım dediklerinden, gizli şirk koşanlardan eyleme. Gönderdiğin kuran azimuşşani, senden cenneti kapmak için, ölülerin gözü ile değil, tedebbürle(anlayarak) okumamızı nasip et. İslam’ın temel felsefesi olan” Bir insan öldürmenin tüm insanlığı öldürmek olduğu” bilincini İslam adına mümin kardeşini, hem de Allahuekber nidaları ile öldürenlere, merhamet, vicdan ve İslam şuuru ver. Onları islah et, zalimi Haccac olmaktan uzak eyle. İbadeti gösteri ve başkaları üzerinde hegemonya kurmak için kullanan, sadece” biz ve bizim gibiler müslümandir. Başkaları patates dinindendir” Deyip insanları sizin emir ve nehiylerinizi kendi çıkarlarına göre yorumlayıp, Müslümanları Allah ile aldatanların şerrinden bütün Müslümanları ve insanlığı koru.

Ey yüceler yücesi Tanrım. Bütün dünyadaki Müslümanlar olarak düştüğümüz bu gaflet, delalet, hıyanet ve bu bataklıktan ancak bizleri sen kurtarırsın. Bizleri o yüce kudretinle, bu mübarek ramazan hürmetine kurtar. Bütün Müslümanların ve bütün insanlığın bayramı kutlu olsun.

Bizden söylemesi.

 

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları