Mustafa Fazlıoğlu
Mustafa Fazlıoğlu

Gezi Tiyatrosu

3 Haziran 2013 Saat: 11:12
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 690 kez okunmuştur

Ne diyordu Başbakanımız;eğer gündemi oluşturamıyorsam Başbakan olarak bur da işim ne.. Demek ki baştan sona Taksim Gezi parkı sahne tiyatrosunu gündem haline getiren Başbakanımızmış ki Genco Erkal da Başbakanımıza teşekkür etmiş..

En hakiki AKP’liler ve Başbakanımızın destekçileri, protestocu kılığında gezi parkı bahanesiyle taş atarak, slogan atarak ve hava atarak Başbakanınızı daha da yüceltiyorlardı.

Yetmedi arabalarda klakson çalarak, yol kenarlarında tencere tava çalarak sanki  FB, GS taraftarı gibi arabalardan bayraklar sallayarak “Tayyip İstifa” sloganları ile Başbakanımıza en büyük kıyağı ve desteği yapıyorlardı. Sözüm ona Başbakana karşıymış, muhalefetlermiş görüntüleriyle ve sanki onlar başarmış da gezi parkında zafer elde etmiş edalarıyla bir taraf ayran kadehlerini diğer tarafta bira alkol kadehlerini kaldırıyorlardı 1.ci Gezi Meydan muharebeleri sonrası.

Halbuki Para ve Gücün Sömürü Patronları sorosçu çocukları oyunun birer tarafı olarak yine aynı kişilerce meydana sürülmüşlerdi..Bir taraf taş slogan küfür atacak öte tarafta biber gazı cop tekme tokat atacak.Taraflar konu mankenleri olarak bu orta oyunun da rollerini yapacaklardı ve yaptılar.

Eee artık baymıştı akildingil adamlar gündem malzemeleri ve kabak tadı vermişti Çözüm Süreci.. Kahraman Apo PKK gündem konuları ve tutmamıştı Reyhanlı katliamları gündemi ve hatta Kozakçıoğlu 1 gün bile gündem olamamıştı, Eskişehir Emniyet Müdürü haber bile olmamıştı..Bütün ümitler Gezi Tiyatrosuna bağlanmıştı ama beyler bu malzeme de 1 hafta da tükendi..Şimdi Gezi Tiyatrosundan daha güçlü ne gibi bir gündem malzemesi bulacaksınız bakalım..Bankaların sömürdüğü milyonların sıkıntılarını gizlemek için nasıl bir gündemle çaycının, fındıkçının, zeytincinin, işsizin, çalışanın ve emeklinin sıkıntılarını örtbas edeceksiniz.. Ahh ahh şeyini şeyettiğiminin şeyi, ne çeekktin bi bülenttin evladın ve sen şu maaşlarınızla ay sonunu bile getiremiyorsunuz, sıkıntı içersindesiniz..Herkes ne güzel alay ediyor, dalga geçiyor, kafa buluyor..Bankalar ''kasa ziyareti ücreti''''hesap çalışmadı işletimsizlik ücreti'' adı altında eşkiyalığa soyunmuş aleni soygun yapıyor..Başbakanımız da Gezi Tiyatrosu bahane kimseye işgalcilik yaptırmayız diyor.. Ama ama ama Başbakanım İspark iİtanbul’da Gezi Parkında değil bütün cadde sokak arsa meydan ve her yerde açık işgalcilikle milyonlarca dolarlık rant işgalciliği yapıyor.. Ama ama ama Başbakanım İspark işgalciliğine niçin karşı

çıkamıyorsunuz, bakın çok güzel bir gündem maddesi olur..

Polis gezi parkından çekilmiş, CHP’ye yürüyüş izni verilmiş..Ne diyordu Süleyman Demirel “yollar yürümekle aşınmaz ..yürü git''..

Benzine mazota zam yok mu zam..

Eee ben ne anladım gezi tiyatrosundan zamlar unutulduysa..

Bir tarafta protestocu kılığındaki kaymak takımları öte tarafta kaymağı yidiren yiyen kaymakçı takımı..Tuzu kuru kaymakçılar zevkini çıkartıyorlar tiyatrodan başka sorunları olmadığı için.. Gezi parkını protesto edenler ve Kılıçdaroğlu neden İspark işgalciliğini protesto edemiyorlar..

Ahh ah şeyini şeyettiğiminin şeyii, dayanamam şu gözyaşlarına, tiz İHH, Kimse Yok mu, Deniz Feneri, Kızılay, Cansuyu, Sadakataşı, Yardımeli dernekleri elinizde ne varsa ayni, nakdi getirin verin şu maaşlarıyla sıkıntı içersinde ay sonunu getiremeyen Bakancıklarımıza.

Bakın sakın sıkıntı içindeki insanlarımızı gündem yapmayın, sakın vahşi sömürü altında inleyen ve artık sesini bile çıkaramayan gariban insanlarımızı gündeminize almayın, sakın gündem olmasın gırtlaklarına kadar borç batağına saplanmış ve bankaların kölesi haline gelmiş çiftçinin, ziraatçının ve üreticinin çaresizce boşu boşuna debelenmeleri ve perişanlıklarına.

Görmeyin görmeyin onları örtbas etmek için yeni tiyatroları sahneye koyun..

Sakın gündem olmasın işsizin hali, emekliden kesilen muayene ve ilaç kesintileri ve aspirinin bile artık reçeteyle alınıp sağlık adı altında ilaç almanın bile imkansız hale getirilmesini.

Alay edin ,dalga geçin şeyini şeyettiğiminin şeyi sizler öylesine ağlayın ki, gerçekten çaresizlik içinde kalmış ve kimselere sıkıntılarını dertlerini bile anlatamayan milyonlar sizin ağlamalarınız yanında daha da susmaktan başka bir şey yapamasınlar.

Onların sizler gibi ağlamaya, sıkıntılarını dertlerini anlatmaya bile hakları yok..Sizsiniz maaşları yetmeyip sıkıntı içinde ay sonunu getiremeyen, sıkıntıda olmak bile sadece sizin hakkınız.

Geçin dalganızı bakalım, nasıl olsa Para Güç sermaye patronları ve ellerindeki Medya ve sizlerle her gün yeni bir gündem maddesiyle kendinizin organize ettiğiniz olaylarla vahşi sömürü çarkını döndürüyorsunuz ve sıkıntı içinde olan insanlarımızı görmezden gelip kaymak takımı olarak ballı kaymak yiyip, alay etmeye dalga geçmeye devam ediyorsunuz..

Oynayın oynayın, gündem sizin elinizde sürükleyin insanları..Sıfır risktesiniz, çok güçlüsünüz her şey kontrolünüz altında, size karşı koyacak kimse yok artık..

Bütün insanları köleleştirmişsiniz, para ve güç sizde siz He man sınız..

Ne federali ne eyaleti, ne küçük parçalara bölüp daha kolay yönetip daha kolay sömürmesi, sizler artık herkesi paramparça etmişsiniz, tek tek ele geçirmişsiniz, tek tek köleleştirmişsiniz ve büyülemişsiniz.. Şeytanlarla ve cinlerle çalışıyorsunuz ya, herkesi paranın esiri yapmışsınız ya ve artık atom bombasını bile siz yönetiyorsunuz ya ve hatta ölümsüzlüğü bile siz bulmuşsunuz da hiç ölmeyecekmişsiniz ya.

Üçüncü köprünün sahibi kim? Sahibi kim de bir de numara dubaradan isim tartışması çıkartıyorsunuz.

Üçüncü köprünün ismi ''Baron David Dö Rothschild'' köprüsüdür.

Kalın Sağlıcakla

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Lanetlenmiş Lanet ediciler.20 Şubat 2016 Saat: 16:04
Özgecan Katilleri19 Şubat 2015 Saat: 11:31
Kobani mi? Mani mi?9 Ekim 2014 Saat: 12:32
Başkanmış.​9 Temmuz 2014 Saat: 14:03
IŞİD...18 Haziran 2014 Saat: 13:47
Tüm Yazıları