Sedat ÇORUH
Sedat ÇORUH

İSRAİL VE KATLİAMLARI

15 Temmuz 2014 Saat: 13:36
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 915 kez okunmuştur

 

İsrail  yaklaşık 60 yıldır ; çocuk,kadın,yaşlı demeden Filistin’de inanılmaz katliamlarına devam ediyor.(Bugüne kadar binlrece kişi katledildi,bunların 1/3’ü çocuk) Beni İsrail’in katliamları şaşırtmıyor,ancak dünyanın ve özellikle İslam dünyasının duyarsızlığı şaşırtıyor.

İsrail ve dünyadaki 2 büyük destekçisi Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere tarih boyunca hep bu katliamlara ortak oldukları ve destekledikleri için beni şaşırtmıyor, ancak diğer dünya ülkelerinin ve İslam dünyasının duyarsızlığı gerçekten inanılmaz boyutlara ulaşmıştır.

Ülkemizde maalesef bazı yazar ve gazeteci arkadaşlarımız,İsrail’in katliamlarından Arapları sorumlu tutmakta ve Arapların Filistin’e destek olması gerektiğini yazmaktadır. Ben şimdi bu arkadaşlarımıza soruyorum. Filistin’den bütün İslam alemi ve bütün insanlık sorumlu değil midir?

Yüce Kitabımızda, ‘’Müminler kardeştir’’ diye buyurulmuyor mu? Hazreti Peygamber buyuruyor ki, ‘’Müslümanlar bir vücudun organları gibidir,organlardan birinde bir rahatsızlık olduğunda diğer organlarda bundan rahatsız olur.’’Şimdi bu ayet ve hadisler karşımızda bize böyle ağır ve büyük bir sorumluluk yüklerken,bizim bu sorumluluğu başkalarına atmamız veya bu sorumluluğu inkar etmemiz mümkün mü veya doğrumu?

Şimdi sorumluluğu başkalarına atma değil,birlik beraberlik ve dayanışma zamanıdır. Unutmayalım ki Kurtuluş savaşında,başta Hindistanlı,Pakistanlı,İranlı ve Arap müslüman kardeşlerimiz olmak üzere bütün dünya müslümanları bize yardım etmiştir,ayrıca Kıbrıs savaşında da bize en büyük yardımı bir Arap ülkesi olan Libya vermiştir,yine 1999 büyük deprem felaketinde de en büyük yardımı bize Araplar yapmıştır.

Zaten İsrail’de müslümanların bölünüp parçalanmasını istemektedir,biz İsrail’in bu amacına hizmet mi edelim. Şuanda çok acele olarak İslam dünyası bir araya gelip,Filistin’e madden ve manen yardımcı olmalıdır,iyi bir organizasyon yapıldığında, fedakar halkımızın çok büyük maddi ve manevi fedakarlıklar yapacağını düşünüyorum. Yeter ki bu hayırlı hizmete ön ayak olunsun.

Gerçekten Filistinli kardeşlerimiz bu ümmetin yetimleri konumundadır,çünkü öyle bir millet düşünün ki ;her ailede şehit,her ailede gazi ve her ailede zindanda ve sürgünde bir yakını var. Yahudiler Filistinli aileleri yok etmekle kalmıyor, aynı zamanda onların evlerini de yıkıp,onları yurtlarından sürgün ediyorlar. Soruyorum şimdi yapılan bu insanlık dışı katliamlara hangimiz duyarsız kalabiliriz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

TEVHİD VE ŞİRK26 Aralık 2015 Saat: 22:18
AVRUPA BİRLİĞİ VE DEĞİŞİM16 Temmuz 2015 Saat: 15:22
Temiz Toplum6 Mayıs 2015 Saat: 14:18
CHP NEDEN BAŞARILI OLAMIYOR?23 Şubat 2015 Saat: 13:06
BAŞKANLIK SİSTEMİ14 Şubat 2015 Saat: 21:02
Tüm Yazıları