Sedat ÇORUH
Sedat ÇORUH

Birlik Ve Dayanışma Ruhu

22 Ocak 2013 Saat: 10:31
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 737 kez okunmuştur

Şu günlerde bazı odaklar tarafından,toplumumuzda ayrılık ve nifak tohumları ekilmeye çalışılmaktadır. Tarihimizin bütün dönemlerinde gerek iç, gerekse dış düşmanlarımız tarafından bu oyunlar sürekli bir biçimde oynanmaya çalışılmıştır.Ne yazık ki toplumumuzun bazı kesimleri de bu oyunlara gelmektedir.

Toplumumuzun bazı kesimlerinin bu oyunların farkında olmaması normaldir ancak üst düzeyde görevler alan bir takım insanların, hala bu oyunları fark etmemesi doğrusu çok düşündürücü bir durumdur.

Ülkemizde ısrarla birlik ve beraberlikten dem vuranlar,dikkat ediyorum,söz ve eylemleri ile en fazla birliği bozan konumundadırlar. Bir Ülkede çeşitli ırk ve dinlerden vatandaşlar mevcutsa,birlik ve beraberliği sağlamak için,yapılması gereken en önemli eylem,ortak yönleri ön planda tutmaktır. Oysa Ülkemizde bir çok unsur sürekli olarak hep farklılıklarımızı ön planda tutmakta ve farklılıklarımız abartılarak ayrışmayı derinleştirmeye çalışmaktadırlar.

Ülkemizde çeşitli vatandaşlarımızın ırk,din,mezhep gibi her ülkede olabilecek farklılıkları mevcuttur.Bana göre bu farklılar ayrışmanın sebebi  değil,kültürel zenginliğimizin sebebi olmalıdır.Ben bu ülkede herkesin vatanı ve milleti sevdiğine inanıyorum,çünkü vatan evimizdir,bir insanın evini sevmemesi düşünülebilir mi? Eğer bir insan evini sevmiyorsa, ya o insanın ruh sağlığı ile ilgili sorunları vardır veya o ev onun değildir, başka bir açıklaması olamaz.

Bütün bu nedenlerle bu vatan hepimizin ve vatan üzerinde ortak ve eşit hak ve hukuka sahibiz,bu vatanı ne kadar ileri götürebilir isek, ne kadar daha güzelleştirebilirsek hepimiz için o kadar iyi olur,aksi halde ülkenin zarar görmesinden kesinlikle herkes zarar görür.

Birlik ve beraberliğe her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, farklılıkları zenginlik bilip,daima hoş görülü olmamız,birliğimizi korumamızın hepimiz için tek çıkar yol olduğunu bilerek, ayrışmayı ve nefreti artıracak söz ve eylemlerden kaçınmamız gerekir.

Aksi halde bugün Irak’ın düştüğü kardeş kavgası durumuna düşeriz,bu vatanda kime haksızlık yapılmışsa,dinine ve ırkına bakmadan onun arkasında olmalıyız,zaten dinimiz böyle emretmiyor mu,çünkü Yüce Dinimiz insanlar arasındaki üstünlüğün,kabile,soy,ırka dayalı değil,yalnızca iyi insan,takvalı insan olmaya bağlı olduğunu Yüce Kitabımızda belirtiyor.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

TEVHİD VE ŞİRK26 Aralık 2015 Saat: 22:18
AVRUPA BİRLİĞİ VE DEĞİŞİM16 Temmuz 2015 Saat: 15:22
Temiz Toplum6 Mayıs 2015 Saat: 14:18
CHP NEDEN BAŞARILI OLAMIYOR?23 Şubat 2015 Saat: 13:06
BAŞKANLIK SİSTEMİ14 Şubat 2015 Saat: 21:02
Tüm Yazıları